Останнє оновлення: 10:32 п'ятниця, 20 червня
Що рік наступний нам готує?
Ви знаходитесь: IT / Україна / Як втекти зі своїм номером до іншого оператора і не поплутати мережі?
Як втекти зі своїм номером до іншого оператора і не поплутати мережі?

Як втекти зі своїм номером до іншого оператора і не поплутати мережі?

Багатьох з нас не влаштовував або не влаштовує тариф мобільного оператора.

Іноді причина такого невдоволення – не тариф, а замкненість кола нашого спілкування на іншому операторі мобільного зв’язку.

А ціна дзвінків між мережами – поки що стримуючий фактор для вільних ділових і особистих розмов.

Як з цим боротися?

Один з варіантів – поміняти оператора, а відповідно, і номер. Для багатьох це поганий варіант, оскільки старі контакти можуть бути втраченими, а важлива і доленосна комунікація – не відбутися.

Найкращим виходом із ситуації до цього часу було придбання телефону на кілька номерів і економія на майже нульових тарифах всередині кожної мережі. Навіщо платити за безлімітні розмови 600 гривень на місяць з одного номера, якщо можна платити 50 грн. за те саме, маючи три номери?

Отже, на мобільному ринку склалася парадоксальна ситуація. Розділивши абонентів кодами мобільних мереж, оператори нарешті зрозуміли, що з одного боку «покріпачили» своїх клієнтів. А з іншого боку вони дають можливість їм непогано економити і при цьому «недоотримують» гроші. Держава останнім часом також не стоїть осторонь процесу. Вже не вперше вона намагалася опротестувати «нульові» тарифи всередині мобільних мереж нібито з метою зробити дзвінки на інші мережі «більш доступними». І, хоча ринок врегулював себе сам, «покращення» таки будуть.

Одним з таких «покращень» може стати можливість перейти вже цього 2013-го року на обслуговування в іншу мережу без зміни мобільного номера. При цьому і держава, і гравці ринку посилаються на досвід європейських країн, де така можливість існує вже давно. Мовляв, і конкуренція пожвавиться, і абоненти вийдуть за межі своїх мереж. А носити кілька трубок у Європі – нонсенс (певно, як і не мати європейських зарплат).

Як воно буде на практиці і як не уникнути плутанини, особливо на «нульових» тарифах? Адже мобільні номери з кодами «067», «050» і «063» після початку міграції абонентів можуть вже не належати відповідно до операторів «Київстар», «МТС» чи Life:).

Тижневик «Чернігівщина» попросив прокоментувати нововведення прес-секретаря компанії «МТС Україна» Владислава Войтовича.

– Коли набере чинності закон про перенесення мобільних номерів (кажуть, вже з 1-го січня)? Чи є вже механізм його впровадження?

– Про введення можливості перенесення номерів (MNP) в Україні активно заговорили ще у 2007-му році. 1-го липня 2010-го був прийнятий закон про внесення змін до "Закону про телекомунікації", який закріпив MNP. У квітні цього року документ був погоджений регулятором, а в листопаді – Мін'юстом, що встановлює його статус як такого, що набрав чинності.

Тепер можна починати етап реалізації: приступати до вибору адміністратора бази даних, закуповувати і інсталювати обладнання, необхідне для забезпечення роботи бази, комутувати його з мережами та обладнанням операторів, проводити тестування.

Про конкретну дату введення цієї послуги поки говорити важко. Не все залежить тільки від операторів. Передбачається, що вести базу даних перенесених номерів буде незалежний адміністратор, якого ще тільки належить вибрати. Вибирати його буде Національна комісія на конкурсній основі.

Ймовірність того, що послуга почне надаватися вже в наступному році, все ж існує. Але з урахуванням часу, необхідного на завершення всіх підготовчих робіт, в кращому випадку послуга може з'явитися в 4 кварталі наступного року.

Положення визначає, що послуга збереження номера повинна бути безкоштовною для абонента і здійснюватися за рахунок оператора, що приймає його. У відповідності з положенням, оператора можна буде змінювати не частіше 1-го разу на 30 днів.

– Чи не втратять від цього самі абоненти? Маю на увазі, чи не виникне така ситуація, що дзвінок нібито на "домашній код" вже не буде дзвінком всередині мережі? Якщо так, як не "влетіти на гроші" абонентам "нульових" внутрішньомережевих тарифів? Чи коди все-таки залишаться закріпленими за операторами, а конкретні номери зможе обслуговувати у своєму роумінгу інша компанія за бажанням абонента?

– Головне питання – чіткий механізм взаємодії між операторами та адміністратором. В основі послуги лежать дуже складні технічні рішення. Щоб не дискредитувати ідею ще на старті, необхідно до дрібниць відпрацювати механізм послуги. Адже якщо в абонентів, які захочуть зберегти номер, будуть виникати подібні складнощі і незручності, втрачається сам сенс такого переходу.

Так, відповідно до пункту 2.1.3 Положення при наданні телекомунікаційних послуг оператор телекомунікацій зобов’язаний: «до початку встановлення з’єднання з перенесеними абонентськими чи персональними номерами безоплатно повідомляти (за допомогою голосового повідомлення) абонента, що викликає, про цей факт».

Робочий документ наразі викладений для публічного обговорення. У ньому є цілий ряд моментів, які вимагають конкретизації. Тому зараз важко сказати, якою саме буде процедура переходу, які документи і в якій формі повинен буде подати абонент.

Експерти прогнозують, що виходячи з реалій українського ринку, кількість абонентів, які будуть користуватися цією послугою, навряд чи перевищить 3-5%. Ціни на мобільний зв'язок всередині мереж настільки низькі, а конкуренція між операторами настільки жорстка, що фінансова вигода абонента від переходу може бути мінімальною. До того ж, при зміні оператора для абонента важливі не тільки низькі тарифи, але і згадане вище коло спілкування, набір сервісів, швидкість, якість обслуговування і т.п. чинники.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Порох замість вина!

SVOBODA.FM