Останнє оновлення: 14:46 четвер, 17 квітня
*позиція
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Посол ЄС в Україні Матті Маасікас відвідав виробництво компанії COLLAR
Посол ЄС в Україні Матті Маасікас відвідав виробництво компанії COLLAR

Посол ЄС в Україні Матті Маасікас відвідав виробництво компанії COLLAR

Наприкінці лютого команда COLLAR Company приймала в себе посла ЄС в Україні Матті Маасікаса. Делегація посольства відвідала Чернігів, оглянула виробництво COLLAR та оцінила зміни, що відбулися, в тому числі і за сприяння ініціативи ЄСEU4Business.

У 2017 році COLLAR Company звернулася до представників ЄБРР за підтримкою у розвитку підприємства.

Компанія зіткнулася з рядом операційних недоліків: низька продуктивність, нестабільна якість, тривалі періоди виробництва та доставки замовлення, занадто складні (іноді дубльовані) виробничі процеси, надмірні і невпорядковані запаси, недостатня гнучкість і швидкість обробки клієнта замовлення.

«Наша команда щиро вдячна за підтримку ЄС та ЄБРР. З кожним подібним проектом наше виробництво стає ефективнішим та відповідає гнучким потребам ринку. З кожним інноваційним продуктом ми приносимо щось нове, яскраве в життя власників та їх домашніх улюбленців, робимо їх більш щасливими разом. І ми цим пишаємося», - відзначив засновник компанії COLLAR Юрій Синиця.

Більш детально про спільну роботу з ЄБРР в рамках ініціативи ЄС EU4Business розповів керівник виробництва TM WAUDOG COLLAR Company Олександр Скоропис:

-Наша компанія провела колосальну роботу, пов'язану зі зміною звичних встановлених правил на виробництві, ми міняли світогляд і тип мислення починаючи з мене і закінчуючи збирачем та працівником складу. COLLARCompanyвпроваджувала командну концепцію роботи. Перейшли на інший формат оплати праці, що призвело до зміни мислення співробітників від індивідуального результату до власного вкладу в загальний результат - пішли від підрядної оплати праці і зробили її погодинною на підставі тарифних сіток, рівнів кваліфікацій та виробничих процесів і їх кількості. У нас все більше з'являється багатофункціональних співробітників, які можуть проводити різнопланові операції: шити, збирати, на пресі працювати.

Протягом шести місяців, з листопада 2018 і по березень 2019 років, за підтримки ЄС та ЄБРР, на виробництві впроваджувались інструменти ощадливого виробництва –LeanProduction. У консалтинговому проектібула проведена велика робота по структурованому підходу до впровадження змін, визначенню цільових показників та фокусуванню членів команди на значимості проекту і рівні їх відповідальності.

В результаті такої роботи продуктивність зросла на 50% - при цьому виробництво відмовилося від 25% площин, і у найближчі місяці буде звільнено ще 20%. Плинність кадрів складає менше 5%, а термін виконання прямих замовлень зменшився у 2,5 рази. В компанії впроваджена командна концепція, а нова система мотивації направлена на розвиток спеціалістів різних процесів.

-Ощадливе виробництво останнім часом тема актуальна. Вона базується на усуненні тих втрат, які є в бізнес процесах всередині. Це була одна з наших основних проблем на етапі входу в проект. З урахуванням широти асортименту і великої кількості ручної обробки в процесі виробництва виникали спотворення в обліку і контролі руху замовлень, а це впливало в свою чергу на обсяг грошових коштів, які «лежализаморожені» в запасах комплектуючихна складі. Сегменти ощадливоговиробництва розкладають бізнес систему на частини і впливають на кожну в форматі усунення втрат. Отже, йде прискорення потоку з моменту отримання замовлення до моменту отримання клієнтом готового продукту. Повний цикл. Один з принципівощадливоговиробництва: чим коротше цей час, тим вигідніше для всіх сторін - як для компанії-виробника, так і для замовника. Ми не очікували, що доб'ємося в цьому таких результатів.

Розказав Олександр Олександрович і про поліпшення, які відбулися у них на підприємстві під час консультативного проекту та роль представника ЄБРР в цьому:

-Відбулося більше 500 поліпшень з боку персоналу. Це багато чи мало? Якщо в рамках компанії може це і багато, а якщо поділити на кількість робочих днів це всього лише 25 поліпшень в день в рамках 185 осіб. А з іншого боку це рівно на 500 поліпшень в місяць більше, ніж було раніше.

Наприклад, була втрата часу на пошук потрібного комплектуючого, який лежав в коробці не підписаний. Якщо його шукають, значить рішення просте - йому потрібно знайти місце і підписати, щоб в подальшому на його пошуки не витрачати час. Це маленьке, але все-таки поліпшення, яке заощаджує час виробництва і співробітників, що призводить до зростання ефективності.

Єдиний шлях до розвитку, отриманню прибутку і конкурентних переваг - це постійні зміни.

В основному представник ЄБРР виступив як регулятор безпосередньо проекту і третя сторона взаємин між нами і консалтинговою компанією. ЄБРР виступив гарантом, що рівень підходу до проекту буде якісно вище, починаючи зпідборуконсультанта і до структурованого супроводу проектупротягом усього часу. Буквально на наступному тижні, згідно з контрактом ми звітуємо перед ЄБРРза результатами та підсумками року. Також це дає можливість вести розмову з консультантом в форматі конкретних завдань, що ставляться на старті проекту і повинні бути досягнуті в кінці. Отже це відповідальність і наша, як замовника, а також і консультанта яквиконавцяперед ЄБРР. Це момент внутрішнього і зовнішнього престижу. Для нас це рівень довіри і інтерес ЄБРР до компанії, як до українського виробника.

Ми очікуємо досить таки серйозний рівень змін і у нас обов'язково все вийде.

Підводячи підсумки співпраці з ЄБРР і ефективності ініціативи EU4Business, Олександр Скоропис зазначив:

-Під час проекту ми весь час вчилися і проходили практичні заняття. Адже при ощадливому виробництві потрібно було міняти стандартне мислення в масовому виробництві, обсязі, конвеєрі. У розрізі ощадливого виробництва іноді навіть дороге устаткування може бути гальмом у виробництві продукції.Наприклад, вонощосекунди даєможливість виконання якоїсь операції, що в 10 разів швидше, ніж може робити людина на цій ділянці. Але на загальну швидкість потоку виготовлення продукту це не впливає, або, навіть, може зашкодити.Оскільки створюються великі, не потрібні на даний момент часу, міжопераційні запаси. Тобто погляди на бізнес процеси абсолютно змінюються. Оцінка йде в першу чергу виходячи з часу і швидкості руху продукту через всі бізнес процеси компанії, а не на конкретній ділянці.

Насправді ідеальної картинки ми ще не досягли. Як тільки ти отримуєш якийсь результат, хочеться в майбутньому отримати набагато більше, ніж ти заявляв напередодні. Це виробництво, яке постійно розвивається. Немає жодного бізнесу без проблем, і ощадливе виробництво змінює підхід оцінки проблеми, як такої. Проблема –це можливість зростання. Якщо ти бачиш проблему - це твоя точка росту. Вплинувши на неї, ти будеш далі розвиватися і шукати наступну проблему.

COLLAR Company пройшла тільки перший етап співпраці. Ми розраховуємо і бачимо інтерес з боку ЄС і ЄБРР на подальшу співпрацю, яке надалі проходитиме вже трохи в іншому форматі.

Довідково. Вже більше 20-ти років Компанія COLLAR пропонує широкий асортимент товарів для домашніх вихованців. Особливий підхід компанії до виконання своєї місії відбивається в постійних дослідженнях і розробці інноваційних продуктів.

Продукція Компанії COLLAR широко затребувана власниками домашніх тварин і визнана експертами зооринку у всьому світі. У 2016 році флагманські продукти компанії COLLAR - тренувальний снаряд для собак PULLER і курточка для собак AiryVest - отримали престижні нагороди в Європі і США.

Міжнародне співробітництво здійснюється через офіси розташовані в США, Іспанії, Польщі, Китаїі центральний офіс, розташований в Україні.

Сьогодні на виробництві WAUDOG працює 185 співробітників, які випускають близько 5500 одиниць продукції для домашніх тварин за день.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

   Чи почують прохання Масани?

SVOBODA.FM