Мінус 25 млрд з українців через «Ротердам полюс»
«Ротердам плюс» і мінус 25 мільярдів гривень з українських кишень за два роки. Рахувати потрібно посекундно, інакше сума не вміщається в голові.
А добро на це масове обкрадання дав державний чиновник, голова нацкомісії із врегулювання електроенергетики Дмитро Вовк, в минулому – співробітник «Roshen» в м. Москва, РФ.
Але кому ідуть гроші і як вони їх з нас витягують розбирався ТСН.
Кожен прилад у вашій квартирі живиться від електроструму. Здавалося б, нічого дивного, ми платимо за те, чим користуємося. Та дивне в іншому: окрім звичайного тарифу, ми платимо ще один – називається він «плюс». А захований цей «плюс» у далекому ротердамському вугіллі і до нього простим українцям байдуже.
Дурять нас просто. Так склалося, що електроенергія і вугільна промисловість – нерозривні речі (поки що).
І хтось придумав схемку, як можна обманути 42 мільйони мешканців. Нібито вугілля постачають нам з Ротердаму і весь шлях і затрати на нього включили у ціну електроенергії. Насправді всього цього не існує. Просто дуже хороші бізнесмени придумали українцям неіснуючий «плюс». Може здатися, що це копійки, але якщо ці копійки скласти до купи, вийде непогана і доволі кругленька сума.
Так кому стало наглості обкрадати народ? Співставивши деякі факти, стає зрозуміло: це змова державних мужів найвищого рівня з приватними структурами.
Усе, що обіцяли нам при створенні формули «Ротердам+» (енергонезалежність від шахт на окупованих територіях, припинення річного регулювання цін та оздоровлення економіки) – немає, та той жирний «плюс» відкрив двері для масового обкрадання населення тими особами, які контролюють царину електроенергетики.
Виробляючи вдвічі більше електрики, атомники отримують в тричі менше грошей, аніж тепловики. І це до того ж, що всі АЕС належать державі, а от 80% ТЕС – навпаки, зосередженні в одних приватних руках: компанії ДТЕК Рената Ахметова. Ця компанія контролює 85% видобування усього вугілля в Україні.
А «Ротердам+» створено лише для того, щоб українська компанія могла закладати високу ціну свого ж, українського вугілля. Тобто ми платимо за свій лічильник + за те, що витратила вугільна промисловість, це 25 доларів за тонну вугілля. Кожна з цих тон, вироблених на українських шахтах, продана на електроринок так, ніби їх доставили з Ротердаму. Загалом десь на 13 мільярдів гривень чистого прибутку.
Найцікавіше те, що це безсоромне обкрадання населення дозволила державна верхівка нашої влади своїм рішенням. Дивним збігом обставин нам видалось те, що компанія ДТЕК кілька років тому була на межі дефолту, тобто її акції коштували копійки. І тут, раптом зявляється людина, котра з радістю прибдала собі таку компанію. Збігом виявилося і те, що згодом була введена формула «Ротердам +» і справи Рената Ахметова пішли вгору.
То що це за всезнаючі люди? Облігації купила компанія ICU, яку очолює Макар Пасенюк. Дуже надійна людина, раз сам президент довірив йому продаж власної компанії «Рошен». Фінансова група стала унікальною кузнею фінансових кадрів для Порошенка: Валерія Гонтарева перед тим, як очолити Нацбанк, мала там значну частку акцій, акціонер Володимир Димчишин був міністром енергетики та вуглепрому в період розробки формули «Ротердам+» та й молодий голова НКРЄКП Дмитро Вовк, з легкої руки якого була залучена ця формула, теж з родовідної ICU.
Якби не сталося підняття тарифів і ведення формули, тоді б у компанії ДТЕК були б проблеми і досі. Особливо на зростання тарифів вплинула формула «Ротердам +» і прибутки компанії виросли в 3 рази. Зараз цю скандальну формулу намагаються скасувати через суд.
Кожна секунда приносить цій шайці 400 гривень і це лише поверх реального тарифу на прибуток, а кожні 3 секунди – це вже мінімальна пенсія простого українця. А щогодини це вже 1,5 мільйона гривень.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 6080 |
Посилання до теми:
26.03.2018 На Чернігівщині витрачають на «комуналку» чи не найбільшу частку свого доходу
1.02.2018 Не вір очам своїм у морському порту Чернігова
11.01.2018 У чернігівський морський порт припливло вугілля з Роттердаму+
8.12.2017 Чому знову подорожчає електроенергія?
28.02.2017 Суд підтримав схему «Роттердам+»
Додати коментар: