Останнє оновлення: 17:51 неділя, 15 червня
Економіка
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Україна має вигризти право ціни на газ у сховищах

Україна має вигризти право ціни на газ у сховищах

Україна повинна підняти тарифи за зберігання газу в підземних сховищах, а також зняти з себе зобов'язання закупівлі резервного газу для Європи - вважає експерт , член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

Про це він сказав в ефірі телеканалу БТБ.

"Потрібно піднімати питання про те , щоб приводити тарифи на зберігання газу , підйом і закачування до економічно обгрунтованих.

Зараз у нас це 100 грн за тис. кубометрів. Це практично 6 євро. У європейських країнах - від 30 до 90 євро. Фактично , в 6-7 разів більше. Тому хоча б у 3-4 рази підняти ціну за зберігання газу - це потрібно Україні зробити . Якщо ми хочемо компанію "Українські підземні сховища" виводити на міжнародний рівень і заробляти гроші " , - упевнений експерт.

За його словами , Україна повинна відмовитися від закупівель резервного газу для Європи і надати свої підземні газові сховища в оренду.

"Це теж дуже важливе питання і , швидше за все , він теж буде вирішуватися . Тому що , якщо буде створюватися форма спільного управління сховищами та магістральними газопроводами , то питання того , що Газпром нам завжди нав'язував обов'язок закачувати газ в підземні сховища - буде знято. Цим займатимуться європейські компанії як прямі клієнти та Газпром як прямий постачальник. Україна просто надасть свої сховища для сервісних робіт " - пояснив Корольчук.

 Він додав , що резервний запас дорого обходиться Україні , особливо в умовах можливого підвищення цін на блакитне паливо.

"Це потрібно з себе знімати , тому що ми витрачаємо на це за нинішніми цінами навіть 370-400 доларів за 1 тис. кубометрів , фактично 2 мільярди доларів. Ми повинні авансом Газпрому заплатити за 4 мільярди кубометрів. Це резервний запас , який повинен бути у сховищах на випадок низьких температур в Європі " , - сказав Корольчук.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Чернігів: ворота і ноу-хау у … середньовіччі

SVOBODA.FM