Останнє оновлення: 20:07 четвер, 3 липня
Економіка
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Чи потрібна Україна Євросоюзу як торговий партнер? (фото, відео)
Чи потрібна Україна Євросоюзу як торговий партнер? (фото, відео)

Чи потрібна Україна Євросоюзу як торговий партнер? (фото, відео)

У Чернігові розпочав роботу семінар “Поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі між Україною та ЄС: основні аспекти та переваги. Реформування системи технічного регулювання”.

Ініціаторами дискусії щодо технічних бар’єрів у торгівлі і їхнього усунення є Міністерство економічного розвитку і торгівлі України спільно з Департаментом економічного розвитку облдержадміністрації.

Гостем семінару, який наразі триває у готельно-туристичному комплекс “Придеснянський”, є керівник проекту ЄС “Додаткові заходи щодо виконання Програми підтримки галузевої політики “Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар’єрів у торгівлі між Україною та Європейським Союзом” Стефанос Іоакімідіс:


Учасники семінару проаналізували поточний стан торговельно-економічного співробітництва області з країнами-членами Європейського Союзу.

Наразі обсяги торгівлі України з Євросоюзом з збільшуються, але з деякими країнами, зокрема Польщею і Німеччиною скорочуються.

Крім того, Україна буде зобов’язана буде змінити назви багатьох товарів, зокрема сирів і шампанського, які у Європі «прописані» за їхніми «автентичними» виробниками.

Учасники семінару торкнулися технічного регулювання в контексті ЗВТ. Зокрема для усування технічних бар’єрів країнам буде варто подолати різницю у стандартах.

Реалізація програми підтримки галузевої політики (ППГП) «Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар'єрів у торгівлі між Україною та Європейським Союзом» розпочалась у 2010 році, після того, як у грудні 2009 року Уряд України та Комісія ЄС підписали Угоду про фінансування цієї програми.

Основною метою Програми, яка триватиме до кінця 2013 року, є надання підтримки державним органам влади України у впровадженні політичних заходів, спрямованих на усунення технічних бар'єрів у торгівлі між Україною та Європейським Союзом, а також сприяння підписанню глибокої та всеосяжної Угоди про вільну торгівлю.

В рамках виконання ППГП, Європейський Союз виділив Україні 39 мільйонів євро для фінансування низки заходів, пов'язаних з реформуванням існуючої системи технічного регулювання, зокрема гармонізації нормативно-правової бази України у сфері технічного регулювання відповідно до законодавства ЄС.

Програмою передбачено привести 25 технічних регламентів у відповідність з Директивами «Нового підходу» Європейського Союзу.

Україна повинна прийняти гармонізовані стандарти ЄС, що є необхідною умовою для впровадження технічних регламентів.

Серед інших необхідних заходів:

- Модернізація технічної інфраструктури, зокрема;

- створення нового незалежного Національного органу зі стандартизації;

- повномасштабна розробка інформаційної системи управління стандартами;

- модернізація матеріально-технічної бази випробувальних та калібрувальних лабораторій;

- зміцнення потенціалу органів з оцінки відповідності Національного агентства з акредитації України, органів ринкового нагляду;

- створення сучасної системи законодавчої метрології.

Зазначені заходи є завершальною ланкою у проведенні реформування, яке розпочалось у 2000 році, продовжилось у 2005 році, та сприяло вступу України до СОТ у 2008 році.

Подальшим підґрунтям стратегічного реформування у сфері технічного регулювання стала Президентська Програма реформ на 2011-2013 р.р., та значні зміни після проведення адміністративної реформи у першому півріччі 2011 року.

Кінцевим результатом ППГП буде усунення технічних бар'єрів у торгівлі та забезпечення доступу української продукції до ринків ЄС на однакових умовах з іншими державами-членами ЄС та навпаки.

Для надання допомоги українському уряду у виконанні вищевказаних заходів, було ініційовано Проект технічної допомоги «Додаткові заходи виконання ППГП», який наразі фінансується Європейським Союзом.

Основним партнером даного Проекту є Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

Проект розпочав свою роботу в травні 2011 року, яка триватиме до кінця 2013 року.

Передбачається, що Проект надасть підтримку МЕРТУ в розробці Генерального плану дій та конкретизованих планів заходів для реалізації вищезазначених завдань.

Проект впроваджується консорціумом, який очолює грецька консалтингова компанія EuropeanProfiles SA, спільно з Іспанською асоціацією стандартизації та сертифікації (AENOR), Австрійським інститутом стандартів, IBF InternationalConsulting, та Словенським інститутом якості та метрології.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Чи працюють хештеги в Інстаграм? І до чого тут ШІ?

SVOBODA.FM