
Кульбіда пророкує сезон дощів
Попри те, що на календарі тільки перші числа травня, в Україну прийшло метеорологічне літо. І такий його ранній старт — справді рідкісний випадок, запевнив на вчорашній прес-конференції Микола Кульбіда, директор Українського гідрометеорологічного центру МНС України, інформує видання "Голос України".
Так, минулими вихідними стовпчики термометрів практично по всій території країни перетнули позначку у 30 градусів вище нуля. Та вже найближчими днями українці зможуть трошки перепочити від спеки. Грозові дощі, які, йдучи із заходу, поширяться і на решту регіонів, відчутно остудять повітря. Щоправда, садівники та городники можуть полегшено зітхнути: прогнозовані раніше заморозки скасовуються.
Україна протягом наступних семи днів скупається в дощах. Уже плаче грозами небо над західною та північною частинами країни, в тому числі і над столицею. Надалі дощі, як прогнозує Микола Кульбіда, супроводжуватимуться поривами вітру подекуди до 15—18 метрів за секунду. Крім того, можливе випадіння невеликого за розміром граду. Проте легко здавати свої позиції спека не збирається.
— Четвертого травня в Україні ще збережеться висока температура повітря. Максимум становитиме 25—31 градус тепла, на півдні до плюс 34. Мінімум — 16—21 градус із позначкою плюс.
Уже від завтра хмарність та випадіння дощів таки знизять температуру повітря на 4—6 градусів. Тож термометри показуватимуть щонайбільше 25—30 градусів тепла. У західних областях буде прохолодніше. Тут температура фіксуватиметься у межах 15—20 градусів.
У період із 7 по 10 травня дощі заполонять усю країну. Вони, прогнозує головний метеоролог країни, ще більше остудять температуру і знизять фон пожежної небезпеки, який уже нині досить високий і подекуди досягає критичних рівнів. До слова, минулими вихідними через спеку кількість пожеж збільшилась у півтора рази, повідомив на прес-конференції Василь Квашук, директор Департаменту цивільного захисту МНС України.
Тим часом ще на двох річках країни (верхньому Дніпрі та Десні) продовжується весняне водопілля. Небезпеки цей процес не становить, та, як уже повідомляв «Голос України», без підтоплень територій таки не обходиться.
Приклад — Ріпкинський район Чернігівській області. Найбільше постраждали населені пункти Радуль та Новосілки. Повеневими водами тут перелито вулиці та дороги, як результат — ускладнено транспортне сполучення між вулицями. Щоправда, за словами Василя Квашука, об’єкти життєзабезпечення у згаданих населених пунктах працюють у сталому режимі. І загрози підтоплення житлових будинків та споруд немає.
А от на літо українцям потрібно буде запастися кондиціонерами та вентиляторами. У тому, що воно буде ще спекотніше, ніж минулого року, в синоптиків сумнівів немає. Та про точні прогнози говорити ще рано.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 4043 |
Посилання до теми:
3.05.2012 Sinoptik: Погода в Чернігові та Чернігівській області на п’ятницю, 4 травня
28.04.2012 Рятувальники застерігають: ані недопалка, кинутого з легковажності!
28.04.2012 Щоб влітку "червоний півень" по дитячих таборах не бігав...
27.04.2012 Sinoptik: Погода в Чернігові та Чернігівській області на вихідні, 28 і 29 квітня. Спека
26.04.2012 Sinoptik: Погода в Чернігові та Чернігівській області на п'ятницю, 27 квітня. Спека
Додати коментар: