Останнє оновлення: 14:09 п'ятниця, 9 травня
Транспорт
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Сповідь пасажира третього класу або «покращення життя вже сьогодні» для «столичних» заробітчан?
Сповідь пасажира третього класу або «покращення життя вже сьогодні» для «столичних» заробітчан?

Сповідь пасажира третього класу або «покращення життя вже сьогодні» для «столичних» заробітчан?

Зручний транспорт у житті працюючої людини грає вирішальну роль. Особливо, якщо їздити на роботу доводиться щодня. У цьому випадку це вже не просто дорога на роботу, а левова частина життя…

Цілком природно, що цю частину хочеться провести максимально зручно і без неприємних сюрпризів. Можливим «сюрпризом» може бути що завгодно: і зміна звичного розкладу, і несподівана зміна вартості проїзду.

Електричка давно стала найзручнішим видом транспорту для працюючих у Києві жителів Чернігівщини. Особливо, з Бобровиці, Носівки, Ніжина… і навіть з обласного центру. Адже з-поміж усього «багатства вибору» обирати іноді не доводиться.

Зовсім нещодавно довелося записати з цього приводу справжню сповідь мого старого доброго знайомого. Подаю її без купюр, але з офіційним коментарем:

«Є така неперевершена річ як «Укрзалізниця»… Щодня вранці в сторону Києва і ввечері в сторону Чернігова ходить така собі комфортна електричка «Київ-Неданчичі».

Існує дуже цікава градація. Коли електричку придумали кілька років тому, вона була справжнім «дивом техніки». На неї покладалися надії, що вона своїм існуванням «переб’є» усіх автоперевізників, які працюють на трасі Чернігів-Київ.

І дійсно, попервах ця електричка просто «літала», покриваючи відстань від Чернігова до Києва за дві години і 5 хвилин (зараз звичайна електричка від Ніжина до Києва доїжджає за 2 години і 40 хвилин). Причому, вона ніде не зупинялася, навіть в Ніжині.

Згодом в «Укрзалізниці» зрозуміли, що цією електричкою іноді користується аж чоловік 20-30, тому зробили зупинку в Ніжині. Відтоді майже порожня електричка після зупинки в Ніжині наповнювалася на 100%. На той час в електричці був лише «третій клас». Тобто, за комфортом це звичайна електричка, але у кожного пасажира є квиток з номером сидіння.

Після того, як зробили зупинки у Носівці і в Бобровиці, електричка «Неданчичі-Київ» стала взагалі культовою, бо на неї стало неможливо купити квитки за кілька днів.

Потім в країні настало «покращення життя вже зараз», в «Укрзалізниці» раптом вирішили «на чисельні прохання пасажирів» зробити в цій електричці вагони першого і другого класів. Причому, на третій клас залишили всього два вагони з десяти. П’ять вагонів перевели в перший клас і підвищили вартість квитка майже вдвічі.

Після такого «покращення» квитки у третій клас стали розбирати вже не за кілька, а за десять днів. Адже багато людей їздять на роботу з Ніжина у столицю щодня. Другий клас «заповнювався» за кілька днів. А от перший клас міг їздити майже порожнім і туди, і назад.

Чергове фундаментальне «покращення» світлі голови в «Укрзалізниці» запланували на початок березня цього року. Багатостраждальний об’єкт експериментів сполученням «Неданчичі-Київ» повністю перевели на другий клас. Тобто, скасували третій клас (квиток від Ніжина до столиці коштує близько 20 грн.) і перший клас (вартість того ж квитка близько 30 грн.), залишивши 24-гривневий 2-й клас. Таким чином, з пасажирів спробували брати на 6-7 гривень більше в один бік, а це для декого на 15 гривень більше щодня. На місяць сума додаткових видатків ризикувала збільшитися гривень на 300.

Крім того згадана електричка – найшвидша й найзручніша за часом ранкового відправлення з Ніжина і вечірнього відправлення з Києва для працюючих в столиці ніжинців. Тому багато хто з ніжинців після неочікуваних «покращень» вже заходився шукати житло у столиці.

Якщо «включити» економіку

Найняти машину з Ніжина до столиці на 4-х чоловік туди і назад коштує максимум 400-450 гривень. Своя ж машина на газу стає куди вигіднішим варіантом, ніж щоденна електричка першого класу.

Недовго музика грала!

Але не минуло і трьох днів березня, як «Укрзалізниця» повернула все назад: два вагони третього класу, три вагони другого і п’ять вагонів першого класу».

Як виявилося, вагони в ці дні перебували у позаплановому ремонті. І дійсно, як засвідчили пасажири електропотяга, воно було вартим того. Адже двері у деяких вагонах елементарно не відчинялися. Навіть у першому класі! І для того, аби вчасно вистрибнути, потрібно було долати перешкоди.

Коментує заступник начальника адміністративної служби
з інформації і зв’язків з громадськістю -
прес-секретар начальника залізниці
Ганна МАЛІЄНКО:

- В період з 2-го по 5 березня поїзд №846/845 сполученням Київ-Неданчичі (відповідно з 03.03.12 по 06.03.12 поїзд №844/843 сполученням Неданчичі-Київ), через необхідність виконання непланового ремонту основному складу, під вищезазначеними поїздами експлуатувався склад поїзда з вагонів 2-го класу. Після виконання ремонту, склад поїзда був повернений на лінію.

Найближчім часом змін у розкладі регіональних поїздів №846/843 не планується.

Графік руху поїздів розробляється з урахуванням існуючого пасажиропотоку посадки-висадки пасажирів на шляху прямування, населеності складу тощо.

Всього у складі поїзда 565 місць із них: 230 місць – 1 класу, 156 місць – 2 класу, 179 місць – 3 класу.

Вартість проїзного документу від Ніжина до Києва складає:

у вагоні 1 класу – 28,34 грн., у вагоні 2 класу – 25,22 грн., у вагоні 3 класу – 18,36 грн.

Нагадаємо, що електропоїзд сполученням Київ-Неданчичі курсує з 25-го липня 2009-го року. І було б дуже добре, якби якісну пропозицію у важливих транспортних питаннях визначала саме потреба пасажира як вища цінність. Непогано також, коли пасажир робить для себе приємні відкриття і звикає до кращого. Але оте «краще» має бути адекватним. Як за ціною, так і за якістю, відповідаючи першочерговим пріоритетам громадянина у наш фінансово непростий час.

Коментарі (7)

zzz | 2012-04-17 11:15

Светлана
Operator.Чудово, давайте зробимо усі вагони третього класу. Тільки, будь-ласка, тоді так: один вагон - для студентів з півасіком, другий - для "роботяг" з перегаром, матом і картами, третій - для бабів з кравчучками, четвертий - для тих, хто хропе, п'ятий - для тих, що мовчки читають газети/книги.
Оскільки користуюсь щодня, вважаю що маю право голосу. Залишити 2 вагони 2-го класу для тих, хто їздить рідко або з дітьми, а решту 8 3-го для тих, хто їздить щодня, а таких 80-90%. До речі, 2й клас зручніший за 1й.

Tolik | 2012-04-16 14:33

Светлана
Operator.
Тільки врахуйте, що студенти з півасіком залюбки їздять 1 класом, адже вони оплачують половину вартості квитка(((

Operator. | 2012-04-14 22:54

Светлана
Чудово, давайте зробимо усі вагони третього класу. Тільки, будь-ласка, тоді так: один вагон - для студентів з півасіком, другий - для "роботяг" з перегаром, матом і картами, третій - для бабів з кравчучками, четвертий - для тих, хто хропе, п'ятий - для тих, що мовчки читають газети/книги.

Operator. | 2012-04-14 22:45

страдалець укрзалізниці
Великою перевагою першого класу є те, що там все ж такики залишаються місця до самого відправлення. По-друге, перший клас для того і є, що там менше цього самого, як його... народу. Може, менше навіть не тому, що дорого, а тому, що мало сидінь. Зате менше гелготання, менше лузаючих сємкі, менше сьорбаючих півасік, менше смайстрів спорудження багатоповерхових "російських висловів"...
Після того, як я за один день змінив два поїзди 3 класу, один автобус класу "райцентр-село", сарай-поїзд класу "село-райцентр", потяг 3 класу і все те - у липневу спеку, я мав за щастя вскочити у дорогий перший клас замість того, щоб задушливого літнього вечора гинути на запльованому вокзалі з бомжами й попрошайками.

Светлана | 2012-04-14 19:42

Вагоны первого класса -пустые. Если сделать их по 3-му классу - был бы выторг какой-нибуть. Как-то я, в Носовке опаздывая на электричку , впрыгнула в вагон, который был ближе - в 1 класса. Уже в движении добиралась до своего вагона 3 класса. Проводники вагона видели, что я еле иду запыхавшись и с сумкой, даже отдохнуть в "своем" вагоне не дали - абсолютно пустом и грязном вагоне , но с мягкими креслами.

Читач | 2012-04-14 18:52

Вагон першого класу: грязіще, холодрига, телевізор не працює, хамське відношення до пасажирів. А за третій клас і говорити не має чого.

страдалець укрзалізниці | 2012-04-14 15:47

Довелося отримати,як Божу кару, кару від користування електричками з Чернігова в різних напрямках на протязі багатьох десятків років. Течуть роки, але маразм кріпшає, без кавничок маразм. Найцікавіший приклади по всіх напрямках, але дорога до Києва це щось із фільмів жахів, особливо в свята. Почнемо здалеку.
Наприклад електрички можуть зробити здорову конкуренцію маршруткам Київ – Чернігів, але який ідіот буде тратити на дорогу не менше 6 годин і бігати з купою речей по платформам в Ніжині. Головний прикол, це по перше розклад, який складений так що в Ніжині грати в російську рулетку не дуже хочеться, а бігати по шпалам за електричкою не у всіх хватає «романтизму» і відомих російських висловів. На пряму електричку взяти білети важко навіть через знайомих, але головний прикол в тому, що - , «гобліни з укрзалізниці» час відправлення зробили так , мабуть спеціально, так щоб основна маса пасажирів не встигала втекти з роботи в Києві, чи добратися в Чернігові. Міняється влада на протязі десятків років, але «гобліни з укрзалізниці» невмирущі. Мабуть їх не цікавлять доходи, прибуток, репутація, якої ніколи, до речі, не було. Від Києва до Ніжина електричка їде не менше 3 годин, з урахуванням бігання по платформам у Ніжині до Чернігова ще не менше 3 години,а ще треба добратися, дочекатися, штурмувати касу. В якому столітті вже буде наведений порядок, я вже не кажу про санітарні умови і камери тортур, яких і може не бути в голові і хвості електрички, якщо машиністи електрички не їздять в памперсах, а так всі "удобства на свіжому повітрі в тамбурах".
Хотілося сподіватися на позитивний результат для мільйонів нещасних пасажирів, але ж «гобліни з укрзалізниці» не вміють не тільки поважати себе, але і читати.
  
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM