Останнє оновлення: 10:13 четвер, 24 липня
ДПА інформує
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Про проект Податкового кодексу України офіційно

Про проект Податкового кодексу України офіційно

Податковий кодекс об’єднує податкові норми, які нині розпорошені по кількох десятках документів, дозволяє уникнути протиріч між ними і по суті є податковою реформою.

Основні положення проекту Податкового кодексу – зниження ставок ПДВ і податку на прибуток підприємств, зменшення кількості загальнообов'язкових податків і зборів, інші нововведення, спрямовані на вдосконалення податкової системи.

Проект Податкового кодексу України досить об’ємний і складається з 18 розділів. Серед них є загальні розділи, які стосується всіх податків та зборів, і спеціальні – присвячені окремим обов’язковим платежам.

В оновленому проекті Подат­кового кодексу кількість загаль­нодержавних податків і зборів скорочено з 29 до 17 та скасова­но 10 місцевих податків. Запроваджується механізм сти­мулювання інвестиційного роз­витку і значна увага приділя­ється стимулюванню й розви­тку малого підприємництва. Скорочуються витра­ти бізнесу на ведення податко­вого обліку. Зокрема, зменшу­ється кількість звітів, що пода­ються до податкових органів, гармонізується податковий та бухгалтерський облік.

Щодо ставки податку на при­буток підприємств, то її знижен­ня буде поступовим. Передбаче­но поетапне зниження ставки цього податку, що зараховується до держбюджету: з 25 до 20% у наступному році, і далі — щороку на 1% до 17% у 2014 році». На 2014 р. припадає також запровадження єдиного акциз­ного податку на природний газ та електроенергію, яким плану­ється замінити два окремі спеці­альні збори. Акцизний збір перейменують в акцизний податок, що відповідає світовій практиці. Пропонується встановити два різновиди звітних періодів з ПДВ: два звітні періоди (2 місяці й 1 рік) при експорті товарів, ін­вестиційній і сезонній діяльнос­ті; 12 звітних періодів — для ін­ших видів діяльності. Спеціаль­ний режим оподаткування сіль­ського та лісового господарства буде збережено. Як один зі стимулів до оновлення основних фондів запроваджується при­скорена амортизація.

Уряд має намір запровадити податкові каніку­ли для суб'єктів малого й се­реднього бізнесу на період з 1 січня 2011 року до 31 груд­ня 2015 року. Зокрема, бу­де встановлено нульову ставку єдиного податку для фізичних осіб, які здійснюють господар­ську діяльність виключно з на­дання побутових послуг і обсяг доходу яких не перевищує 300 тис. грн. Податок за став­кою 6% сплачуватимуть юри­дичні особи, що перебувають на спрощеній системі оподат­кування і граничний розмір доходу яких є меншим за 3 тис. мінімальних заробітних плат.

Водночас доходи громадян оподатковуватимуться за про­гресивною шкалою. Для громадян, які одержують кошти у джерел виплати в розмірі по­над 50 тис. грн. щомісяця, пропонується підвищення ставки податку з до­ходів фізичних осіб з 15 до 17%.

Із прийняттям проекту По­даткового кодексу очікуються зміни у вигляді: упорядкування нор­мативної бази і стабільності по­даткового законодавства, спри­яння діловій активності й роз­витку економіки, протидії ті­ньовій економіці, розширенню бази оподаткування за рахунок покращення адміністрування податків, збільшен­ня фінансового ресурсу зведе­ного бюджету України, встановлення прозорого та зрозумілого механізму взаємодії фіскальних органів та платників податків.

Світлана Волкова,
перший заступник начальника
Чернігівської міжрайонної
державної податкової інспекції

Коментарі (2)

да | 2010-07-29 08:17

ТАО
да

ТАО | 2010-07-28 13:35

То, что будем платить больше - 100%.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Про що розповів протест. Фоторепортаж

SVOBODA.FM