Останнє оновлення: 14:09 п'ятниця, 9 травня
Оподаткування / Законодавство
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Введено податок на борги?
Введено податок на борги?

Введено податок на борги?

Сума заборгованості платника податку, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, підлягає оподаткуванню.

Про це говорить Закон України від 23.06.2009 року №1533-VI «Про внесення змін до деяких законів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи».

Було внесено зміни до пп.4.2.11 пункту 4.2 статті 4 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб”.

Про це повідомляє відділ масово-роз`яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ у м. Чернігові.

Фізична особа самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації, крім сум податкової заборгованості, за якими минув строк давності згідно із законом, що встановлює порядок стягнення заборгованості з податків, зборів (обов’язкових платежів) та погашення податкового боргу.

Отже, до 1 квітня 2010 року фізичні-особи боржники, в яких, починаючи з 24.11.2009 року, минув строк позовної давності щодо їх заборгованості перед кредиторами, повинні подати річну податкову декларацію до податкового органу за місцем свого проживання, в якій відобразити всю суму такої заборгованості.

Але податок сплачується лише за умови, що сума такої заборгованості перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року. Тобто, при декларуванні доходів у вигляді заборгованості за 2009 рік, не підлягає оподаткуванню сума, що не перевищує 334,5 грн. (669 грн. х 50 %) .

Починаючи з 24 листопада 2009 року підприємство-кредитор, в якого минув строк позовної давності щодо заборгованості боржників, повинно повідомити податковий орган про цей факт (про суму простроченої заборгованості) у податковому розрахунку за ф. №1 ДФ за ознакою доходу „14”.

Законом №1533-VI підтверджено право платника податку на податковий кредит за процентами, сплаченими банку за користування іпотечним житловим кредитом, в іноземній валюті, яким у пункті 10.1 статті 10 абзац перший Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” після слів „за іпотечним житловим кредитом” доповнено словами „наданими позичальнику як у національній, так і в іноземній валютах”. 

Коментарі (2)

держслужбовець | 2010-01-14 18:43

Дійсно, поясніть на прикладах і нормальною мовою, а не науковими словами. Це складно для простого пересічного громадянина. І я погано розумію, хоча маю вищу освіту із "червоним "дипломом.

Тетяна | 2010-01-14 10:44

Роз"яснюйте на прикладах.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM