Дипломатам показали гетьманську резиденцію і навчили вишивати рушники
Повноважні та надзвичайні посли і почесні консули іноземних держав відкрили для себе нові мальовничі куточки України. Вихідними вони відвідали Чернігівщину – край, де живе українська історія.
Міністерство закордонних справ та Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв Київської міської ради зробили вже доброю традицією для закордонних гостей поїздки різними куточками України.
Україна — різна від сходу до заходу, але однаково мальовнича та чарівна. В цьому переконалися і повноважні та надзвичайні посли й почесні консули іноземних держав. Відвідати край, кожний куточок якого нагадує про історію, вони мали змогу під час подорожі Чернігівщиною.
Це вже п’ята мандрівка дипломатів, яку традиційно влаштували Міністерство закордонних справ та Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв (ГДІП) Київської міської ради.
“Це дуже цікава поїздка. Нашим завданням було показати цей чудовий край дипломатам, щоб вони розповіли своїм співвітчизникам про Україну”,— зазначив керівник ГДІП Павло Кривонос.
Під час подорожі за маршрутом Козелець — Батурин — Чернігів представники дипкорпусу мали змогу доторкнутися до української історії. Батурин називають місцем, де живе ця історія. Свого часу резиденцію тут мали п’ять гетьманів України. У Воскресенській церкві похований останній з них — Кирило Розумовський, а в соборі Різдва Богородиці — його мати Наталія Дем’янівна.
“У цього регіону дуже багата історія, мені особливо подобаються тутешні собори, вони такі старовинні”,— поділився враженнями посол Лівану Юссеф Садака, який уже вчетверте бере участь у таких мандрівках.
З неприхованою цікавістю іноземці прогулювалися територією цитаделі — офіційної резиденції гетьманів, котру відновили тільки торік. Тут є і пам’ятник жертвам батуринської трагедії, яка забрала життя майже п’ятнадцяти тисяч місцевих жителів. Дипломати разом із представниками МЗС та ГДІП вшанували пам’ять загиблих, поклавши квіти до монумента.
Цікаво було спостерігати, як іноземці вчилися вишивати на українському полотні. Багато хто робив це вперше. Гостям продемонстрували гордість українського народу — “Рушник національної єдності” — полотно завдовжки 9 метрів, на якому вишивали жителі всіх областей України.
Окрім розваг, дипломати зустрілися з керівництвом регіону та Чернігівської регіональної торгово-промислової палати.
Заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Володимир Приходько навів гостям усі аргументи вибору Чернігівщини для інвестицій, наголосивши на економічній і туристичній привабливості області.
“Всю корисну інформацію про потенціал регіону дипломати мають, тож є сподівання, що наслідком цієї поїздки будуть конкретні справи”,— підсумував виконувач обов’язків першого заступника міністра закордонних справ України Юрій Костенко. Своєю чергою почесні консули та посли висловили свою готовність до співпраці та поглиблення торгово-економічних зв’язків.
Загалом мети поїздки досягнуто — представники дипкорпусу відкрили для себе нові цікаві місця України та нові перспективи розширення міжнародної співпраці.
«Такі мандрівки дають можливість глибше відчути дух українського народу, вивчити його історію, культуру і самобутність,»— зауважив посол Азербайджану Талят Алієв.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 9440 |
Посилання до теми:
15.06.2009 Козацьке свято у Батурині. ФОТОрепортаж
13.06.2009 Іноземні дипломати знайомилися з Чернігівською областю. ФОТО
10.03.2009 Російські дипломати – організатори антиукраїнських акцій? ФОТО
23.01.2009 День Соборності у Батурині. ФОТОрепортаж
17.12.2008 Цитадель у Батурині. ФОТОрепортаж
10.12.2008 В гостях у гетьмана Розумовського. ФОТО
9.12.2008 Оновлений палац Розумовського. ФОТОрепортаж
17.11.2008 Батуринська «Цитадель». ФОТОрепортаж
15.08.2008 Палац гетьмана: Відродження. ФОТОрепортаж
Коментарі (1)
щирий | 2009-06-18 14:22