
Група "Альтком": Чернігівщину очікує ріст котеджного будівництва
Заступник генерального директора фінансово-промислової групи «Альтком» Михайло Ковальов розповідає про перспективи бізнесу компанії в Чернігівській області.
– Михайло Вікторович, Ваша компанія багатопрофільна. Але в Чернігівській області її поки знають тільки по дорожніх роботах, чому?
– Насправді група "Альтком" відома в Україні й за її межами - у Румунії, Франції, Німеччині – саме як одна з найбільших компаній у сфері дорожнього будівництва. Цим бізнесом ми займається вже 12 років.
У цей час наші фахівці працюють на ділянках автомагістралі Харків - Красноград – Перещепино, великої окружної дороги в Києві, траси Херсон – Джанкой – Феодосія – Керч, автобана Київ – Одеса. Триває будівництво кращої в Україні злітно-посадочної смуги в Донецьком аеропорту.
Тому не дивно, що й у Чернігівську область ми зайшли кілька років тому як підрядники по капітальному ремонті магістралі М02 на Москву, а цього року вже почали ремонтувати тут дороги. Думаю, що цей напрямок залишиться одним з головних для групи на Чернігівщині в 2009 році і на найближчу перспективу.
– А які підрозділи «Альткома» також можуть почати роботу в області?
– Наша цегла вже поставляється у ваш регіон. Впевнений, що є перспективи по розширенню продажів цього й інших будівельних матеріалів, у тому числі й найсучасніших. До сезону 2009 року ми першими в країні маємо намір почати випуск керамічних поризованих блоків.
Це відносно новий матеріал для українського ринку. Поки його тільки імпортують. Він здатний скласти серйозну конкуренцію цеглі. Один такий блок заміняє 14 цеглин. Його пориста структура й товщина дозволяють зберігати тепло в приміщенні. Скорочуються строки будівництва.
Саме днями ми одержали перше устаткування для цієї лінії італійської фірми Piccinini Impianti S.R.L. Загальна вартість інвестиційного проекту, що реалізується на базі Очеретинского цегельного заводу, досягає 11 млн євро.
Будується завод з виробництва дрібноштучних бетонних виробів, що також плануємо запустити в 2009 році. З технологічних відходів Тельманівського кар'єру (Донецька область) - гранітного відсіювання - тут будуть робити до 300 тисяч тонн у рік ходової продукції. Це плитка для обробки фасадів будинків, елементи мощення, бордюри. Поставки устаткування веде відома німецька фірма RIMAC. Тут же споруджується й підприємство «Альтком-Стоун» по виробництву елітних виробів з каменю.
– У ФПГ «Альтком» входить підрозділ «Альтком-Інвестбуд», що курирує даний напрямок. Фахівці цієї компанії зводять житлові комплекси в Донецьку, будують заводи підрозділів групи - «Нерудпром» й «Керам», цементне виробництво «Альтцем» у Криму, пансіонат у Бердянську, гіпермаркет «Метро» у Маріуполі, інші промислові й торговельні об'єкти. До речі, у грудні «Альтком-Інвестбуд» відзначає п'ять років.
– Чи Відбилася фінансова криза на ваших будівельних проектах?
– Ми прогнозували кризу, тому встигли до нього підготуватися. Поточні будівництва йдуть за планом. Наприклад, у листопаді почала роботу комісія із прийому в експлуатацію житлового комплексу «Престиж» у Донецьку.
Продажу квартир, як й у всіх будівельних компаній, упали. Але цей напрямок однаково залишається перспективним. Адже квартирне питання так і не вирішене. Розраховуємо, що вже в другій половині 2009 м ситуація нормалізується й іпотечне кредитування відновиться.
Що стосується цін, те навряд чи будівельні компанії підуть на істотне їхнє зниження. Рентабельність у будівництві становить 15-20%. Так що сьогодні легше заморозити будівництво, чим продавати квартири собі у збиток.
– Чи плануєте ви вихід на ринок будівництва житла в Чернігівській області?
– Поки таких планів нема. Тут є кілька причин. По-перше, ми будуємо житло вище середнього класу. А ціни на квартири в Чернігівській області є одними з найнижчих в Україні. Грубо говорячи, вартість квадратного метра в будинках «Альткома» у Донецьку вдвічі перевищує середній рівень цін у Чернігові. Не думаю, що тут є попит на наші послуги.
Але у відношенні котеджного будівництва перспектива є. У вас дуже гарні місця, особливо на ріках Десна й Снов, найчистіші озера, ліси. По швидкісній трасі з Києва сюди можна добратися за годину-півтора – стільки ж ви будете їхати в який-небудь SPA-комплекс під Києвом по місцевих пробках.
Важливим моментом є те, що вартість будівництва й земель на Чернігівщині істотно нижче, ніж у столичному регіоні. Але ж саме питання фінансів стане головним після поновлення будівельних проектів. Якщо інвестор може побудувати будинок відпочинку, котеджне містечко або готель у мальовничому куточку Чернігівської області вдвічі дешевше, ніж у Київській, то повірте, вибір буде зроблений на користь економіки. Що стосується ФПГ "Альтком", то ми вже почали розглядати пропозиції по земельних ділянках в області.
Так що в місцевої влади є прекрасна можливість за півроку-рік, поки країна почне виходити із кризи, створити пільгові умови, щоб переманити на свою територію девелоперські компанії. Це можна зробити, насамперед, спростивши процедуру відводу земель й узгодження проектів.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 8058 |
Посилання до теми:
2.04.2008 Кияни скуповують Чернігівщину
18.04.2008 Земля біля річки - по 6 тисяч за сотку
4.07.2008 Зачарована Десна. І не лише. ФОТОрелаксація
23.11.2008 Чиновницькі заготовки і земля по блату
Коментарі (7)
дон | 2010-03-23 10:52
ПавелКо | 2008-12-04 15:19
one | 2008-12-03 12:42
Sirko | 2008-12-03 01:31
one | 2008-12-02 23:27
Паша | 2008-12-02 12:02
Семен Семеныч | 2008-12-02 11:17
Паразиты ограбили народ, еще и спростите им, видите ли, процедуру дерибана земли!
ВОНАХ отсюда! Стройтесь на териконах!