Останнє оновлення: 09:03 п'ятниця, 23 травня
Оподаткування / FAQ
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Оподаткування доходів у вигляді спадщини та подарунків

Оподаткування доходів у вигляді спадщини та подарунків

Відповідно до Законом України “Про податок з доходів фізичних осіб” оподаткування спадщини й подарунків провадиться в однаковому порядку та за однаковими ставками.

Оподаткування спадщини регулює стаття 13, а подарунків – стаття 14 Закону, до яких Законом України “Про внесення змін до Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” щодо оподаткування спадщини” внесено зміни, які набули чинності з 1 січня 2007 року.

Починаючи з 1 січня 2007 року під час одержання свідоцтв про право на спадщину або під час нотаріального посвідчення договорів дарування спадкоємцями (обдарованими), котрі є членами сім’ї спадкодавця (дарувателя) першого ступеня споріднення, оподаткування здійснюватимуть за нульовою ставкою податку до будь-якого об’єкта спадщини (подарунка).

Тобто такий спадок взагалі не оподатковуватимуть. До членів сім’ї першого ступеня споріднення належать подружжя, їхні діти та батьки.

Під час отримання спадщини (подарунка) спадкоємцями (обдарованими), які не є членами сім’ї спадкодавця (дарувателя) першого ступеня споріднення, оподаткування відбуватиметься за ставкою податку 5%, щодо будь-якого об’єкта спадщини (подарунка).

Під час одержання спадщини (подарунків) від іноземця (нерезидента) застосовуватимуть ставку оподаткування 15%.

Під час отримання спадщини (подарунка) у вигляді власності (нерухоме та рухоме майно, кошти), особою, яка є інвалідом І групи або має статус дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, застосовуватимуть нульову ставку оподаткування до вартості такої власності.

Поряд із внесеними змінами 2007 року залишилася чинною норма стосовно того, що особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці (обдаровані), які отримали спадщину (подарунок).

Не підлягатимуть оподаткуванню доходи як кошти або майно (майнові чи немайнові права), подаровані одним подружжям другому, у межах їхньої частини спільної часткової або спільної власності, а також батьками дітям, зокрема зачатим за життя та народженим після смерті батька, і дітьми батькам у межах їхньої частини спільної часткової власності згідно із законом.

Крім того, нотаріус зобов’язаний надсилати інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину (укладення договору дарування) податковому органу в терміни, установлені для податкового кварталу за формою №1-ДФ (ознаки доходу 56-66).

За повідомленням Лідії Альбоща, начальника відділу
адміністрування майнових податків ДПІ у м. Чернігові

Коментарі (1)

Сергій | 2008-10-22 15:33

За якоюсь збоченою логікою наших законотворців... тобто законопизців, СПАДОК виявляється ДОХОДом!
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Чому Панявежис милував око

SVOBODA.FM