Сто міст України заборонили торгівлю браконьєрським знаряддям
Торгівлю браконьєрськими снастями - сітками, капканами, електровудками заборонили 100 міст України.
Серед них - Харків, Чернігів, Дніпропетровськ. Усього 15 обласних центрів. У Києві торгівля браконьєрськими снастями припинена на всіх 109 ринках міста.
Такий підсумок півторарічної кампанії, яку здійснюють Київський еколого-культурний центр і Громада рибалок України.
Про це повідомляє Лігабізнесінформ, посилаючись на Київський еколого-культурний центр.
Проте, як відзначили в організації, в Одесі, Львові, Донецьку, Черкасах, багатьох інших містах України торгівля браконьєрськими снастями триває.
Жодного рішення із приводу заборони торгівлею браконьєрськими снастями не прийнято в Одеській, Чернівецькій областях, лише по одному місту - в Івано-Франківській і Рівненській.
У Київському еколого-культурному центрі говорять, що підозрюють, що чиновники із цих областей і міст "кришують" браконьєрський бізнес, а тому противляться введенню заборон.
Внаслідок цього браконьєри, яких затримують екологічні інспектори "на гарячому" з вилученням браконьєрських пристроїв, відразу йдуть на ринок і купують нові дешеві снасті (для прикладу - рибальська сітка довжиною 25 метрів китайського виробництва коштує всього 5 грн.).
Таким чином, при відсутності належних заборон на торгівлю снастями, боротьба з рибним браконьєрством стає майже неможливою, розповідають в організації. І додають, що масштаби сучасного браконьєрства вже створюють реальну загрозу національної безпеки України.
Щорічно рибні браконьєри, за даними Київського культурного центру, виловлюють такі ж обсяги риби, як промислові підприємства – близько 200 тис. тонн. А всього в Україні щорічно відбувається близько 10 млн. випадків браконьєрства.
Якщо так буде тривати й надалі, то риба в Україні незабаром може бути повністю знищена.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 10875 |
Посилання до теми:
29.04.2008 Браконьєри – «електрики»: Гине не тільки спіймана риба
Додати коментар: