
Ринок праці тріщить по швах
Замість звичайного сезонного затишку на ринку праці, у другому кварталі цього року спостерігається значний ріст кількості вакансій і резюме.
За даними порталу з працевлаштування JOB.ukr.net, у другому кварталі 2008 року спостерігається значне збільшення відкритих вакансій практично для всіх категорій співробітників.
Найбільший ріст спостерігався у червні, коли кількість пропозицій зросла майже вдвічі. У цьому випадку це нетипова ситуація, тому що звичайно в зазначений період на ринку праці наступає сезонний затишок.
Тривала інфляція не сприяє стабільності на ринку праці, навіть навпаки: різке падіння курсу валют наприкінці травня спровокувало дійсний ураган звільнень в українських компаніях. Арифметика проста: якщо до падіння курсу при умовній зарплаті 1000 доларів співробітник одержував 5050 гривень (курс 5.05), то з його падінням ставка знизилася до 4750 гривень (курс 4.75). Отже, втрати людей склали близько 300 гривень, що рівняється 60 доларам за старим курсом.
Результат не залишив себе довго чекати: уже в червні кількість вакансій для інженерів, маркетологів, менеджерів по персоналу й системних адміністраторів збільшилася більше, ніж на 100% у порівнянні із квітнем.
Попит на інші спеціальності також не відстає від лідерів. Наприклад, кількість пропозицій працевлаштування для самих затребуваних співробітників – менеджерів з продажу – становить 5849 одиниць, що на 86,5% вище, ніж на початку кварталу.
За весь період спостерігається зниження попиту тільки на секретарів -14,3% і журналістів -14.8%.
Цікавий факт, що попит на зазвичай «дефіцитних» програмістів збільшився всього лише на 21,8%. З одного боку, це пояснюється високими зарплатами цих фахівців, з іншого боку - зниженням так званого «витоку мізків». Останнім часом за рубежем вітчизняні IT-фахівці зіштовхуються з усе більшою конкуренцією з боку китайських та індійських фахівців, у яких хоч і нижче кваліфікація, але й невисокі запити.
Незважаючи на збільшення кількості вакансій, у другому кварталі роботодавці не поспішали значно збільшувати зарплату. Її найвищий ріст спостерігається у юристів - 37,9% і становить 1000$. Проте, найбільший доход, по даним JOB.ukr.net, мають програмісти - 1300$ (30% росту).
Для інших спеціальностей зарплата зросла у середньому на 5-15%. Зниження зарплат не спостерігається для жодної спеціальності.
Прогнозувати ситуацію на наступний квартал непросто. З одного боку, сезон відпусток повинен все-таки згладити зростаючу плинність кадрів. З іншого боку, причин для її припинення нема, тому що далеко не всі роботодавці можуть підняти зарплати своїм співробітникам до необхідного рівня.
Тому можна сказати, що найближчим часом кількість вакансій може знизитися, але з наближенням осені ринок праці знову може затріщати.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 11522 |
Посилання до теми:
30.06.2008 Реальна зарплата ледь виграє в інфляції
23.06.2008 Молодь торгує та байдикує: Статистичні факти
19.06.2008 Село: Доки ж нас обдиратимуть?
19.06.2008 "Підвищення рівня оплати праці - запорука гідного життя"
18.06.2008 Чернігівщина: 120 тисяч працівників - у шкідливих умовах
6.06.2008 Три менеджери керують одним слюсарем
5.06.2008 Роботодавці зазивають молодь. Гарантовано! ФОТОрепортаж
Додати коментар: