Останнє оновлення: 14:09 п'ятниця, 9 травня
Україна / СОТ
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / На вступ до СОТ коровам дана п’ятирічка
На вступ до СОТ коровам дана п’ятирічка

На вступ до СОТ коровам дана п’ятирічка

Після вступу України до СОТ зміняться й вимоги до якості виробленої нашими селянами продукції. Зокрема, молока. Стратегічного для українців продукту.

Адже тримаючи у господарстві по п’ять корівок і продаючи молоко, наші безробітні сільчани лише таким чином вдягаються-взуваються і навчають у містах дітей. А що, як ті нові СОТівські стандарти забракують наше молоко?

Звісно, до якості сільгосппродукції будуть підвищені вимоги. Щодо молока, більш прискіпливо контролюватиметься рівень бактеріологічного обсіменіння продукту й кількість соматичних клітин у ньому. Про це говорить заступник голови РДА Менського району Чернігівщини Павло Терентієв.

Іншими словами, ні бактерій, ні мікробів у сировині не повинно бути. А для цього потрібно виключити контакт молока із людськими руками. Ідеально, щоб корів у спеціальних залах доїли спеціальні ж агрегати, а потім продукт швидко охолодити.

Але таке можуть собі дозволити лише великі та заможні сільгоспвиробники. Де селянин візьме для кількох своїх корівок кошти на ті суперзали?

Павло Олександрович запевняє, що панікувати все ж не варто. Адже у закупівлі молока в приватному секторі зацікавлені переробники. Наразі вони не можуть собі дозволити відмовитися від левової частки сировини.

Спеціалісти стверджують, що протягом двох годин після доїння у молоці бактерії не розвиваються. А потім продукт можна охолодити – і його якість забезпечена. Молокопереробники чимало зробили, щоб забезпечити необхідну якість сировини. Все зараз у районі облаштовані чимало приймальних пунктів, що відповідають сучасним вимогам.

А взагалі ця проблема може вирішитися сама по собі. Адже перехід до стандартів СОТ планується здійснювати поетапно, протягом п’яти років. За цей час, каже Павло Терентієв, наші селяни можуть і облишити «молочний» бізнес. Мають суттєво зрости соціальні державні виплати жителям села. Фахівці прогнозують скорочення поголів’я корів у приватному секторі. У нашому районі вважають, що чисельність «приватних» корів зменшуватиметься на 1200 голів щороку. Нині їх поголів’я складає близько 6800.

Тож якщо і залишиться яка корівка в обійсті сільського жителя, то виключно для особистих його потреб. І стандарти СОТ будуть не страшні.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM