Останнє оновлення: 11:51 понеділок, 13 січня
З/П
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Найбідніші області: Винне село?

Найбідніші області: Винне село?

Киянам платять майже на 1000 грн. більше, ніж в цілому по Україні. Столиця продовжує лідирувати за показниками середніх зарплат в країні.

Ела Лібанова, директор Інституту демографії і соціальних досліджень НАН України, вважає, що ця різниця завелика для України.

Фахівці стверджують, що столичні регіони у всіх країнах виділяються високими зарплатами. Там сконцентровані ті галузі, які забезпечують пристойні виплати не тільки власникам, але і найнятим робітникам. Виключення - тільки США, де центром ділової активності є не Вашингтон, а Нью-Йорк.

На другому місці після Києва по рівню зарплат, як і раніше, знаходиться Донецька область. У 2007 році жителі Донецької області отримували в середньому 1535 грн. Їх зарплата порівняно з 1995 роком збільшилася приблизно в 16 разів.

Така ж динаміка зростання заробітних плат і в Дніпропетровській області. Вона знаходиться на третьому місці - жителі цього регіону в 2007 році в середньому отримували 1455 грн.

Найнижчими залишаються зарплати у жителів західного регіону України. Жителі Тернопільської області в 2007 році отримували тільки 943 грн. У Києві подібні зарплати виплачувалися 4 роки назад. На Західній Україні до цих пір не вдалося створити достатню кількість робочих місць для місцевих жителів.

"На Тернопільщині ще при Радянському Союзі були проблеми з працевлаштуванням, - пояснює Е.Лібанова. - І вже тоді там були "заробитчане".

Жителі Чернігівської області також у числі тих, хто в Україні отримує найнижчі зарплати. Їм у 2007 році платили у середньому 1016 грн.

За словами Миколи Уложенко, начальника головного управління праці і соціальної політики Чернігівської ОДА, середній рівень зарплат в області тягне вниз село.

"У нас сільська місцевість. Куди не ткнися - ніщо не працює", - пояснює він. Але настроєний Уложенко оптимістично: "Зростання зарплати в 2008 році буде значний. Розраховуємо, що вона досягне 1500 грн., може, навіть більше. Зростання очікується в основному за рахунок переробної промисловості. За цей рік зарплата виросла і в лютому вже складала 1231 грн".

Разом з тим цікава ситуація склалася в одному з аграрних регіонів України - Вінницької області. У 2007 році вона теж в числі останніх по рівню зарплати. Жителі цього регіону отримували в середньому 1028 грн. Але в той же час на покупку товарів тут витрачають більше, ніж в містах-мільйонниках, таких як Запоріжжя.

"Ні для кого не секрет, що жителі сільської місцевості давно не живуть на заробітну плату, - пояснює Валерій Коровий, перший заступник голови Вінницької ОДА. - Офіційні дані Нацбанку: жителі Вінницької області за сільськогосподарську продукцію - молоко, м'ясо, ягоди - отримали на руки 1,2 мільярдів грн. А річний фонд заробітної плати на всіх сільськогосподарських підприємствах склав 0,45 млрд.грн."

Виходячи їх цих даних, люди отримують в три рази більше, ніж говорить офіційна статистика. "Це насправді велика проблема, адже їм скоро йти на пенсію", - відзначає Коров'ячий. За його словами, зарплатові тенденції в регіоні цього року хороші. Вже в січні середньомісячна зарплата склала 1148 грн. Краще за всіх платили фінансистам (2350 грн.), менше всього - працівникам сільського господарства. Офіційно вони отримували 682 грн.

Експерти упевнені, що динаміка зростання заробітних плат в промислових регіонах більше всього відповідає реальності. "Тут доходи прозоріші, ніж в сільській місцевості, яка в деякій мірі є зоною, укритою від контролю державних органів", - пояснює джерело "Дело" у Податковій адміністрації.

Крім того, промислово розвинені регіони - Київ, Донецька, Дніпропетровська, Запорізька і Харківська області, - на думку Е.Лібанової, надалі продовжуватимуть відриватися від інших регіонів. "І я не бачу можливості подолати цей розрив", - підкреслює вона. Окрім цього, за словами Людмили Черенько, заввідділу дослідження рівня життя населення Інституту демографії і соціальних досліджень НАН України, буде рости розривши між містом і селом: "Без активної соціальної політики цей розрив не можна подолати".

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новорічна локація у Чернігові

SVOBODA.FM