Останнє оновлення: 11:12 середа, 15 січня
Громадські ініціативи / На конкурс "Високого Валу"
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Баланс інтересів або Багаті, час ділитися!

Баланс інтересів або Багаті, час ділитися!

ГрошіДемократія – це баланс інтересів, і в першу чергу економічних. Співвідношення доходів 20% найбагатших громадян країни до 20% найбідніших її громадян є об’єктивним показником, що характеризує цей баланс.

Потрібен референдум про доходи

У Японії це співвідношення становить 4/1. В Європі воно коливається в межах: 5/1…7/1. А в Україні? Ми на рівні Японії, на рівні Європи, чи на рівні «Дикого Гондурасу»?

Настав час запитати у народу, яке співвідношення доходів він вважає оптимальним. Україні потрібен референдум про співвідношення доходів. Після проведення такого референдуму ситуація на наступний день, зрозуміло, не зміниться. Але на всіх наступних виборах, чи то президентських, чи то парламентських, політичні сили будуть змушені декларувати не лише своє ставлення до результатів референдуму, але і власне бачення механізмів його реалізації. Або пояснювати, чому саме вважають, що народ на референдумі помилився.

Зарплата влади, Президента і депутатів

В Україні необхідний баланс економічних інтересів між владою і народом. Сьогодні рівень доходів владоможців не залежить від ситуації в країні.

То чи є насправді зацікавленими покращувати життя народу ті, хто має своє за будь-яких умов? Влада свою зарплату повинна заробляти. Президент, як найвища посадова особа в державі, має отримувати найвищу платню з держбюджету. І її розмір слід обчислювати таким чином: десять середніх зарплат по країні помножених на коефіцієнт зайнятості населення.

Згідно з цим принципом повинна нараховуватись зарплата членів Парламенту і Кабінету міністрів. За аналогічним принципом має нараховуватись зарплата обласному керівництву, але показники слід брати не загальнодержавні, а обласні.

Достовірність даних статистики про доходи і рівень зайнятості населення повинна контролювати опозиція. Ті від кого залежить економічна ситуація повинні матеріально залежати від економічної ситуації. Кожен на своєму рівні.

Ідея соціальної справедливості і відповідальної влади – це ідея яка може об’єднати Схід і Захід.

Проведення референдуму з вищеозначених питань не відповідає інтересам тих, хто сьогодні є «господарями життя», зате відповідає інтересам переважної більшості народу.

Політична сила, яка зможе провести такий референдум, очевидно матиме не найгірше політичне майбутнє.

Коментарі (1)

Юрій | 2006-08-10 16:04

Володимир витягнув на світ божий одну з найбільш актуальних проблем українського суспільства. Шановні незабуваймо проте що до прикладу лікар вирішує питання життя чи смерті отримуючи зарплату 500-600грн. Наших з вами дітей навчають вчителі які ледь існують і т.д. А тепер спробуймо визначити якість тих та й інших послуг наданих фахівцями що знаходяться на грані виживання. Разом з тим, творча особистість при можливості сама фінансує свої втілення своїх задумів, які при позитивному результаті сприяють всьому суспільству. Поцікавтесь історією визначних винаходів.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новорічна локація у Чернігові

SVOBODA.FM