Останнє оновлення: 11:12 середа, 15 січня
Дві біди: реформатори і дороги
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Для водіїв в Україні надто мало небезпек – вважають реформатори
Для водіїв в Україні надто мало небезпек – вважають реформатори

Для водіїв в Україні надто мало небезпек – вважають реформатори

Перевищення швидкості, порушення правил проїзду, вимог дорожніх знаків та розмітки – часті причини дорожньо-транспортних пригод на українських автошляхах.

Про це нам нагадує Служба автомобільних доріг у Чернігівській області.

Нагадує після того, як на їхньому «острівку безпеки» біля приміського села Іванівка сталося щонайменше дві серйозні ДТП. Хоч і без скалічених (поки що) людей обійшлося.

Далі, немов у виправдання такої неймовірної «результативності» того «острівка БЕЗПЕКИ», повідомляється наступне.

Для зменшення кількості аварій через перевищення швидкості, у 2017 році в Україні почали впроваджувати європейську систему заспокоєння трафіку («Traffic calming measures»). Перші «острівки безпеки» були споруджені на дорогах Полтавської, Чернігівської та Одеської областей.

На Чернігівщині такий інженерний об'єкт облаштований на дорозі М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі на в'їзді до села Іванівка (якщо рухатись зі сторони Києва).

Вказана ділянка автомобільної дороги Під’їзду до м. Чернігова по с. Іванівка відноситься до міжнародного транспортного коридору, зі значною інтенсивністю руху до 7,5 тис. автомобілів на добу (в складі якого 78% – рух легкового та автобусного транспорту).

Влаштування вказаної системи штучного обмеження швидкості виконано за погодженням з відповідним підрозділом Національної поліції.

Завдання "острівця" – примусове зниження швидкості руху автівок при в'їзді до населеного пункту та зберігати швидкість не більше 50 км/год з безпечним проїздом.

Про зміну організації дорожнього руху водіїв заздалегідь попереджають дорожні знаки.

Острівець облаштований сучасними заходами безпеки дорожнього руху. Це дорожня розмітка з вбудованими світловідбиваючими елементами «кошаче око», освітлення на світлодіодних ліхтарях, що забезпечує безпечне примусове зменшення швидкості водіїв на в’їзді у населений пункт та значне підвищення безпеки дорожнього руху.

Довкола "острівця" встановлено нові опори освітлення, металеве бар'єрне огородження зі світлоповертачами, напрямні стовпчики.

Шановні водії!
Пам'ятайте: недотримання правил дорожнього руху, може стати причиною ДТП. Рухаючись автомагістраллю, при під'їзді до населених пунктів знижуйте швидкість до 50 км/год. Нехтування безпекою може коштувати здоров'я або життя.

Через ігнорування швидкісного режиму та дорожніх знаків на під'їзді до села Іванівка Чернігівського району у цьому році вже є ДТП.

* * *

Дорожна служба називає свою конструкцію «острівком БЕЗПЕКИ» попри очевидність та об’єктивні факти таких ДТП на місці, де штучно створена ними небезпека спричиняє ДТП.

Водночас, на жаль, важко зрозуміти як зв’язане з реальністю твердження про, цитата, «значне підвищення безпеки дорожнього руху».

Прес-служба САД в області так і не пояснює задуму (чи недоробку?) щодо розмітки, яка веде безпосередньо в саму перешкоду.

І на додачу – посипаний пісочком поворот – одна з кращих нагод «послизнутися», щоб занесло у відбійник чи бордюр.

Схоже, якраз так і сталося у випадку 7 чи 8 січня, коли там перекинувся легковик:

* * *

Особливим цинізмом відзначається реформатор Віктор Загреба. Це менеджеріз реформ дорожнього сектору Команди підтримки реформ Міністерства інфраструктури України.

Як можна зрозуміти з коментаря пана реформатора, в Україні для водіїв замало небезпек!

Саме тому, на його думку, і слід будувати на дорогах додаткові штучні перепони.

Ось його думки з приводу:

«"Острівець безпеки" - «горизонтальний» засіб зниження швидкості: коли ламається пряма лінія руху, і автомобіль змушений робити маневри, аби щось об'їхати. Висока швидкість виникає на прямій дорозі. Вона неможлива на поворотах або там, де є відчуття вузької дороги, відчуття того, що ось-ось відбудеться контакт. Тому будують острівці безпеки посередині дороги, з бордюрами та знаками. Дуже добре діють кільцеві перехрестя малого радіусу. У Польщі перше, на що звертають увагу українські водії – дуже вузька проїзна частина, особливо в селах і містах, смуга трохи ширша за машину. А також – постійні кільця: треба пригальмовувати, давати дорогу і маневрувати. Мета – підвищити уважність водія і зменшити швидкість руху. Також це унеможливлює найсмертельніші типи аварій – бокові і фронтальні удари. Чим менша ширина смуги, тим менш комфортно їхати, тим більше зростає відчуття небезпеки. А воно зворотно пропорційне до реальної небезпеки: чим більше відчуття загрози, тим більша пильність. А отже, менша ймовірність аварій – адже вся увага водіїв прикута до дороги».

Іван КОВТУН (так, знову він)

Коментарі (3)

Operator. | 2018-01-11 17:03

Людина може щось і прогавила. Може й не збиралася нестися селом як пришпарений... Там реально до сільської забудови ще метрів 400, як не 500 - добра нагода скинути швидкість накатом і жодної причини тащитися 50.
Так ні - НА! тобі, фошизд...
Склалися кілька складових:
1) хегась - несподівано і раптово посеред дороги те, чого ніяк не можна було очікувати
2) переляк
3) і клятий пісочок
4) нестача досвіду й рефлексів для вчасного виходу з ситуації...
В підсумку - дорогий ремонт. А могла бути ще й зустрічна машинка...
За що? Навіщо?
Безпека руху? Кілька ДТП за місяць на одному місці - оце і є безпека руху в розумінні тих скотів-реформаторів.

Дохтур | 2018-01-11 09:52

Игорь
Дорогой мой человек. Ты пойми: делал это наш любимый "Укравтодор", ненавидящий от всей его мерзопакостной души всех водителей. Верхи ненавидят, распиливая бюджеты, а низы - делая халтуру и хлам из того, что осталось.

Игорь | 2018-01-11 08:26

Все классно говорят и пишут, но предупредительные знаки надо вешать хотя бы метров за 300-500 до так называемого островка безопасности. Если машины едут за автобусом (фурой) знак можно просто не увидеть и соответственно успеть перестроиться
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новорічна локація у Чернігові

SVOBODA.FM