
Фах баристи в Чернігові лише набуває популярності?
Добра половина баристів та баристок працюють у столиці України, трошки менше їх у містах-мільйонниках, а що з Черніговом? Чи потрібні кавари та каварки в місті легенд?
Бариста — це таке модне італійське слово, яке реально можна замінити на український відповідник «кавар», однак сенс від цього не зміниться, адже це однаково буде людина, яка працює за барною стійкою та знається на каві.
У нашому місті з кожним роком закладів харчування стає все більше, значна їх частина зосереджена в центрі. Молоде покоління вже й не пригадає, що колись на початку проспекту Миру (при в’їзді в місто) не було жодної кав’ярні. Сьогодні ж, коли хочеш випити запашної кави та обираєш столик на свіжому повітрі, плутаєшся, до якого закладу він має відношення.
— Баристой работаю около года. Я и сам люблю эксперементировать с разными видами кофе. В детстве, помню, насыпал в чашечки перец. Родители советской закалки думали, что я сумасшедший, но на один из праздников подарили мне книгу о кофе. Там, кстати, был рецепт, который предполагал подобные специи. С тех пор я развивался, но своим напитком угощал лишь близких. На десятом году экспериментов решил попробовать зарабатывать на этом деньги. Параллельно я распространяю вкусный кофе разных сортов в нашем городе, — розповів Сергій.
До речі, згідно з аналітикою сайта з пошуку роботи «Труд», баристам платять не так уже й багато. Якщо хлопці та дівчата в середньому отримують 4,5 тисячі гривень, то краще вже їх називати каварами. Здається, що кавовий автомат біля Красної площі має більше грошей, але ж перші роблять напій не лише зізнанням справи, а й із душею.
Серед схожих професій в Україні найвисокооплачуванішою вважається гід, рівень середньої зарплати яких сягає 116000 грн. На другому місці — Бренд-шеф із зарплатою 31000 грн, а на третьому — Круп’є — 28522 грн.
Тим не менш, каву в Чернігові люблять ледь не всі, тож втрачати оптимізм не варто! Наші каварі обов’язково перетворяться на баристів, які отримують більше 4–5-ти тисяч гривень та їздитимуть на навчання до Європи, аби змінювати наші похмурі ранки на краще.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 4622 |