Чернігівці забили на «пед» та «політех». Лижі загострені в бік Польщі
Інтернетом ширяться суб’єктивні думки окремих осіб, які навчалися/працювали в Польщі (або щось чули від сусіда). Однак їх справжні та трохи видумані історії не можуть на 100% повторитися з історіями інших хлопців та дівчат, які покинули Україну в пошуках кращого життя.
Кожна історія індивідуальна. Однак відомо лише то, що більшість українців, що поїхали на навчання в Польщу, повертатися не планують. Так їм важко, але не настільки, щоби повертатися на додому, де комуналка в сукупності з так званим «споживацьким кошиком» перетнули всі допустимі межі.
Останнім часом набувають популярності спеціалізовані агентства, які допомагають із працевлаштуванням закордоном. Польща поки що є лідером. На сайті https://karandash.ua/countries/poland/ наприклад, розміщено вичерпний перелік університетів, які згодні прийняти на навчання українців.
Серед них є як університети, що передбачають суто контрактне навчання, так і ті, що з часом можуть запропонувати знижку, або і взагалі чернігівцю пощастить виграти грант на навчання та безкоштовно отримати освіту європейського рівня.
Чи можливо це? Так. Чому? Бо самі поляки вже давно тримають курс на сусідню Німеччину, куди їдуть навчатися та працювати, бо їх не влаштовує рівень життя в Польщі. Однак цей рівень вочевидь задовольняє українців.
Водночас чимало українців сприймають Польщу як транзитну країну. Саме тому з 1 січня вона дещо змінила правила в’їзду в країну, щоби половина тих, хто отримав право на в’їзд, «не заблукав». Справа в тім, що Польща — член Європейського союзу. Тож українці намагаються потрапити до країни сусідки будь-якими методами, а далі вже… у світ за очі.
До Чернігова час від часу приїздять поляки (як делегаціями, так для приватного спілкування), які шукають співпраці з українським студентством. Ви будете здивовані, але навіть польські професори пакують валізи та їдуть у пошуках потенційних студентів. З однієї сторони, Польща й сама в скрутному становищі, а з іншої — це шанс для чернігівської молоді. Тож найкращі студенти вже давно «забили» на чернігівські виші.
Абсолютної статистики, як ви розумієте, не існує. Однак лише за даними Євростату, у 2014 році до Європейського союзу офіційно виїхало понад 290 тисяч українців.
Зауважимо, що це на 87 % більше, ніж емігрувало протягом 2010–13 років. До того ж торік середній показник еміграції перевищив «довоєнні» на 192%.
Міжнародна організація з міграції провела опитування думки потенційних емігрантів. Цікаво, що попри російсько-українську війну, 47% готові емігрувати саме до РФ, а от ще 17% у Польщу та 18% у Чехію. Тим не менш, на думку МОМ, Росія зрештою здає свої позиції на користь двох інших країн-лідерів.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 4797 |