Останнє оновлення: 14:46 четвер, 17 квітня
тепле помешкання / Імідж*
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Як не дозволити теплу вистрибнути у вікно
Як не дозволити теплу вистрибнути у вікно

Як не дозволити теплу вистрибнути у вікно

Економія — слово, яке українцям уже навіть снитися почало. Хотіли піти у Європу, тож маємо жити за загальними правилами: чистити зуби зі склянкою води, а не ходити по хаті, поки з крана тече водоспад; сплачувати ринкову ціну за спожиті послуги, а не чекати подачки від держави тощо.

Економити справедливо. Тільки українці не звикли до цього. Так, вони економлять іноді на харчах, іноді на одязі чи розвагах, а от економити воду, світло чи то тепло у своїй домівці — ще не звикли.

Хоча експерти проекту «Твоє ТЕПЛО» вже давно розказали всі секрети, які можуть допомогти зберегти сімейний бюджет.

Перш за все старі будинки потребують заміни вікон та дверей. Наприклад, якщо чернігівець замовить пластикові вікна REHAU на платформі gazda.ua, то йому вдасться зекономити до 25% тепла.

Загалом компанія «Газда» відома своїми екозберігаючими вікнами, однак якщо ж родинний бюджет обмежений, то слід утеплити старі дерев’яні вікна, з яких дме вітер. Це дає економію до 15%. Звісно, це майже вдвічі менше, ніж під час заміни вікон на нові, але теж є економією.

На матеріал для економічного хендмейду доведеться витратити від 100 до 500 гривень та день вільного часу. Озбройтеся утеплювачем (поролон або гумовий ущільнювач), паперовою стрічкою або стрічкою для вікон.

Також не забудьте про клей, бо «кіна не буде». Однак, намотайте на вуса ще й «дідівський метод»: замість клею можна приготувати клейстер, тобто змішати борошно та воду. Ця суміш збереже зовнішній вигляд вікна, бо навесні фарба не обдереться разом із поролоном та стрічкою.

Деякі спритні господарі навіть купують герметики, якими заповнюють щілини вікон. Якщо скло в рамі ходить, то герметик може стати в нагоді.

ВАЖЛИВО: Поролон повторно використовувати не бажано, а от гумовий ущільнювач слід викинути після третьої зими.

Вікно — це добре, але що там біля нього є? Так, радіатор. Приділіть і йому трохи свого часу. Цим ви зможете зекономити ще до 5% тепла, трохи наздогнавши тих, хто вже замінив дерев’яні вікна на пластикові.

Скільки потрібно коштів? Та ніскільки! Просто не закривайте радіатори шторами, рушниками, декоративними решітками, меблями тощо. Звільніть свої батареї від зайвого тягаря і вони подарують вашій оселі додаткові 1–3*С.

Але можна пошукати в скарбничці 50 гривень та зробити тепловий екран для радіаторів. Для того, щоби вони гріли не стіну, а вашу оселю, варто встановити між ними тепловідбивний матеріал (фольга, що прикріплена до теплоізолятора). Додаткова економія 1–2*С.

Знадобиться: фольга завтовшки 3–6 мм, а також клей та дюбеля.

ВАЖЛИВО: Екран повинен бути трохи більше батареї. Торкатися екрану батарея не повинна. А ще не сплутайте фольгу з іншими металізованими матеріалами (якщо підпалити, то фольга не розплавиться).


Фотоновини

   Чи почують прохання Масани?

SVOBODA.FM