Останнє оновлення: 09:03 п'ятниця, 23 травня
Оподаткування
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Відповіді «гарячої лінії» на актуальні запитання про єдиний внесок
Відповіді «гарячої лінії» на актуальні запитання про єдиний внесок

Відповіді «гарячої лінії» на актуальні запитання про єдиний внесок

В Чернігівській ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Актуальні Запитання з єдиного внеску».

На запитання платників відповідала начальник відділу адміністрування єдиного внеску управління оподаткування фізичних осіб Галина Мушенок.

Ось найбільш актуальні запитання.

Запитання 1: Чи нараховується та сплачується єдиний внесок громадськими організаціями інвалідів?

Відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов’язаної із збором та веденням обліку єдиного внеску, регулюються Законом України від 08.07.10 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Закон №2464)».

Статтею 4 Закону №2464 визначено вичерпний перелік платників єдиного внеску.

Відповідно до п.14 статті 8 Закону №2464 єдиний внесок для підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариств УТОГ та УТО, в яких кількість інвалідів становить не менш як 50% загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менш як 25% суми витрат на оплату праці, встановлюється у розмірі 5,3% визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску.

Єдиний внесок для підприємств та організацій громадських організацій інвалідів, в яких кількість інвалідів становить не менш як 50 відсотків загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менш як 25% суми витрат на оплату праці, встановлюється у розмірі 5,5% визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 Закону №2464 бази нарахування єдиного внеску для працюючих інвалідів.

Запитання 2: Який порядок нарахування єдиного внеску на загальнообовязкове державне страхування на суми нарахованої зарплати не за основним місцем роботи працівника-інваліда?

Єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди, встановлюється у розмірі 8,41%, а підставою для застосування зазначеного розміру єдиного внеску (8,41%) є завірена копія довідки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності платнику податку – інваліду.

Запитання 3: Яким чином ФОП – платник єдиного податку повідомляє контролюючий орган про набуття статусу інваліда, щоб не сплачувати єдиний соціальний внесок?

Згідно з частиною 4 ст. 4 Закону № 2464 ФОП платники єдиного внеску звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

ФОП – платник єдиного внеску повідомляє орган ДФС про набуття статусу інваліда шляхом подання письмової заяви довільної форми із відповідними підтверджуючими документами, а саме: копія довідки з акта огляду в медико-соціальній експертизі комісії про встановлення групи інвалідності.

При цьому, зазначена особа звільняється від сплати за себе єдиного внеску з наступного місяця, після набуття статусу інваліда.

Запитання 4: Чи змінюються рахунки по сплаті єдиного внеску для платників м. Чернігова?

З 03.10.2016 року змінюються рахунки по сплаті єдиного внеску, а саме:.

  • - Єдиний внесок, нарахований роботодавцями на  суми: заробітної плати, винагород за договорами цивільно-правового характеру, допомоги по тимчасовій непрацездатності та ін. – 37196201022526;
  • - Єдиний внесок для фізичних осіб-підприємців, у т.ч. які обрали спрощену систему оподаткування та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність – 37193204022526;
  • - Добровільна участь у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні – 37194203022526.

Відділ організації роботи Чернігівської ОДПІ

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Чому Панявежис милував око

SVOBODA.FM