Останнє оновлення: 10:26 вівторок, 26 листопада
Медицина
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Наші медсестри навчатимуться у Польщі, але чи повернуться вони звідти?
Наші медсестри навчатимуться у Польщі, але чи повернуться вони звідти?

Наші медсестри навчатимуться у Польщі, але чи повернуться вони звідти?

Медсестри та інтерни з Чернігівщини навчатимуться в Польщі, а наші лікарні мають одержати звідти цінне медичне обладнання.

Попередню домовленість про це досягнули члени офіційної делегації області, що наприкінці серпня побувала у Великопольському воєводстві.

Як розповіла на прес-брифінгу заступник голови - керівник апарату обласної державної адміністрації Наталія Романова, пропозиція про співпрацю надійшла від «друзів» з Польщі завдяки громадянському суспільству.

«В першу чергу, хочу подякувати Агенції «Вектор» Сергія Кнуренка тому, що саме вони були ініціаторами того, що у червні в нас почалися зустрічі з представниками воєводства, - пояснила вона. – З їх візитів і почалася ця співпраця. Одним з напрямів був медичний, інший – економічний тощо».

Як розповіла Наталія Романова, під час перебування у Польщі в серпні члени нашої делегації вивчали досвід медичної реформи.

«Ми також розпочали низку таких цікавих проектів, - заявила вона. – Ми домовилися про взаємне стажування лікарів та можливість надання нам певного медичного обладнання. Днями ми направили маршалку воєводства листи із зазначенням, чого саме потребують наші лікарні».

Усього, за словами чиновниці, для навчання у Польщі відібрано 40 медсестер із Чернігівщини (12 з них – офіційно безробітні). Після підписання угоди з польськими партнерами наприкінці вересня претендентки зможуть поїхати на навчання сестринській справі.

«Поляки будуть задоволені, якщо хоча б 60-80 відсотків з них залишаться там, – зазначила Наталія Романова. – Сподіваємося, що в Україну наші медсестри все ж повернуться і будуть тут працювати, маючи європейський стандарт освіти».

Головний лікар комунального закладу «Чернігівська обласна лікарня Чернігівської обласної ради» Андрій Жиденко високо оцінив рівень польської медицини.

«Модель, яку ми там побачили, гадаю, зможемо пропагувати в області та в Україні», - зауважив він.

На думку завідувача гінекологічним відділенням Чернігівського обласного онкологічного диспансера Юрія Шеня, в українців та поляків схожий менталітет, схоже бачення реформ і варто наближатися до одного рівня розвитку медичної галузі, який відповідає загальноєвропейському.

«Польські лікарі й бізнесмени вказують нам шлях на те, що ми повинні не лише просити, але й заробляти, - констатував він. – І одним із напрямків їхніх пропозицій був розвиток комерційної (приватної) медицини».

Коментарі (3)

Колега | 2016-09-08 12:48

Який сенс, можновладцям з цього “проекту“? В чому хiтрiсть? Хто заробить грошi з цього? Нашi медсестри можуть за пiвроку пiдтвердити свiй диплом, отриманий в Украiнi, a лiкар за 1 рiк! Ще раз запитання:“Навiщо нашим медсестрам ще 3 роки заново навчатись?“

Р | 2016-09-07 22:21

Молодих відпускаємо, не відомо чи повернуться, залишаемо ветеранів!?

Колега | 2016-09-07 18:21

Про що мова? Кому це вигiдно направити молодь, яка вже отримала медичну освiту, ще 3 роки навчатись медичнiй справi? А про контракт на 6 рокiв, 3 роки ще навчатись , а потiм ще. 3 вiдпрацювати за 550€? Майте гiднicть! Не дурiть дiтей та батькiв!
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  20 років тому у Чернігові застосували сльозогінний газ

SVOBODA.FM