Останнє оновлення: 12:32 п'ятниця, 4 липня
Імідж*
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Чому ваше підприємство «не пустять у Європу» без Міжнародного сертифікату ISO?
Чому ваше підприємство «не пустять у Європу» без Міжнародного сертифікату ISO?

Чому ваше підприємство «не пустять у Європу» без Міжнародного сертифікату ISO?

Інтенсивна інтеграція українського бізнесу в міжнародний простір, яка відбувається останнім часом, вимагає застосування нових підходів до оцінки якості та оптимізації виробництва, надання послуг.

Для цього існує ряд інструментів, які вже з успіхом використовуються на теренах нашої Батьківщини.

Зокрема - стандартизація та сертифікація якості у відповідності до міжнародного ISO стандарту.

Існує кілька форм такої стандартизації й оцінки послуг, товарів. Всі вони відносяться до різних сфер суспільного та економічного життя. Наприклад, існує Система Менеджменту Якості ISO 9001:2015, Система Управління Безпекою Харчової Продукції ISO 22000:2005, Система Екологічного Менеджменту ISO 14001:2015, Система Менеджменту Професійного Здоров'я та Безпеки OHSAS 18001.

Зокрема, Система ISO 9001, яка дає оцінку якості роботи будь-якої організації, включає ряд вимог, принципів та методик роботи, які заслужили визнання у всьому світі та у вищих сферах бізнесу. Дотримання їх не просто виводить підприємство на міжнародний рівень за якістю, робить потенціальним учасником більш широких бізнес-відносин та зв’язків.

Дотримання вимог системи призводить до суттєвого підвищення конкурентоспроможності  виробленої продукції та наданих послуг. А ще - допомагає керівництву та персоналу оптимізувати контроль та системні процеси на підприємстві.

Для цього в нашій країні існують відповідні організації, які здійснюють моніторинг виробничих процесів на підприємствах, проводять детальний аудит та надають всі потрібні рекомендації.

Варто зазначити, що стандарт якості ISO у європейських країнах є обов'язковим до вжитку на всіх підприємствах. Більше 80% компаній у ЄС пройшли відповідну сертифікацію за цими стандартами. Вони є повністю актуальними для України, оскільки допомагають створити ефективні механізми управління бізнесом у відповідності до очікувань споживачів та зарубіжних партнерів.

Система менеджменту якості ISO 9001 вимагає участі всього персоналу у підвищенні показників. Іноді для успішного застосування принципів системи доводиться «ламати» старі схеми роботи та налагоджувати нові виробничі зв’язки. Але в кінцевому результаті, така оптимізація допомагає збільшити обороти й доходи підприємства.

Наведемо деякі результати застосування європейської системи управління:

1. Підвищення результативності роботи.

2. Розширення ринків збуту продукції;

3. Підвищення конкурентоздатності продукції, як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку.

4. Зменшення ризиків виробництва бракованої продукції.

5. Забезпечення стабільної якості продукції.

6. Поява нових можливостей - участь у тендерах, підписання вигідних контрактів.

7. Створення позитивної репутації підприємства.

Яким чином відбувається співпраця з організацією, яка уповноважена здійснювати аудит та сертифікацію?

1. На першому етапі, моніторингова комісія знайомиться з підприємством, структурою та зв'язками між процесами. Визначає межі цих процесів та відповідальність окремих працівників.

2. За цим, здійснюється зведення матеріалів у посібник з якості, який містить детальні інструкції та методики, щодо подальших дій з оптимізації роботи підприємства.

3. Здійснюється детальний інструктаж керівництва організації, щодо вимог системи та передача керівникам зведеного посібника. Відбувається навчання персоналу.

4. Останній етап включає підготовку підприємства до аудиту. Після чого, здійснюється власне аудит. За його результатами, у разі відповідності вимогам системи, уповноваженим органом сертифікації надається сертифікат якості ISO.


Фотоновини

  Дороги в приватному секторі

SVOBODA.FM