
Податки і збори зростуть. Принаймні, на це розраховують податківці
Кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2015 року, розпочалася з 1 січня 2016-го.
Триватиме вона до 1 травня цього року.
Подати декларації про свій майновий стан і доходи повинні ті, хто отримував доходи, що підлягають оподаткуванню, але податок із них не утримувався.
До таких доходів належать: доходи від осіб, які не є податковими агентами; доходи від продажу чи обміну об’єктів рухомого та нерухомого майна; надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм); інвестиційний прибуток; вартість успадкованого чи отриманого в подарунок майна; іноземні доходи.
Підлягають декларуванню і доходи, отримані у вигляді заробітної плати, заохочувальних, компенсаційних та інших виплат і винагород від двох і більше податкових агентів.
Цьогоріч використовується нова форма декларації, затверджена наказом Мінфіну від 02.10.2015 р. №859, там же міститься й інструкція із заповнення.
Декларування вказаних доходів передбачає не лише сплату податків до бюджету, а й надання платникам податків податкової знижки. Тобто повернення надмірно сплаченого із зарплати податку на доходи фізичних осіб. Скористатися цим правом можна протягом усього року.
За минулий рік до податкової знижки можна включати такі витрати: частина процентів за користування іпотечним кредитом; благодійні внески неприбутковим організаціям; кошти за навчання; страхові платежі; витрати на допоміжні репродуктивні технології; витрати при усиновленні; кошти на переобладнання транспортного засобу; витрати на придбання доступного житла; пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення.
Декларацію можна подавати на паперових носіях, надіслати поштою з повідомленням та описом вкладення, в електронному вигляді через інформаційний портал ДФС з дотриманням вимог стосовно електронного підпису.
Про ці та інші новації на прес-конференції в Головному управлінні ДФС в області повідомили: начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Андрій Шалигін, заступник начальника управління-начальник відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб, майнових податків Наталія Кузнецова, головний державний ревізор –інспектор відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб, майнових податків Наталія Приходько.
Крім викладеного, вони поінформували про інші зміни, зокрема, про зниження ставки на доходи фізичних осіб із 20% до 18%. Раніше ставка єдиного податку з фізичних осіб становила 3,6%, а нині його платитиме роботодавець.
За 2014 рік подали декларацію 17,4 тисячі мешканців області, ними було сплачено в бюджет 16,8 мільйона гривень. Зокрема, 10,8 мільйона за отримання спадку і 1 мільйон від здачі майна в оренду. Близько 5 тисяч людей звернулися податковою знижкою, 5,4 мільйона було повернуто.
Завдяки новим правилам, цьогорічна кампанія з декларування доходів фізичних осіб, за прогнозами Мінфіну, збільшить надходження до бюджету на 30%. За підрахунками працівників ДФС – на 32%.
Між іншим, на Чернігівщині зменшилася кількість міліонерів: із 32 лишилося 26.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7140 |
Додати коментар: