Останнє оновлення: 14:09 п'ятниця, 9 травня
Імідж*
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / 2015 рік став найгіршим в історії ринку української нерухомості
2015 рік став найгіршим в історії ринку української нерухомості

2015 рік став найгіршим в історії ринку української нерухомості

Ринок нерухомості 2015 року цікавий тим, що він тримався в основному на термінових продажах, коли люди поспішали виїхати з міста.

Адже якщо гроші потрібні саме тут і зараз, то власники квадратних метрів знижували ціни.

За словами більшості експертів, минулий рік став гіршим в історії нерухомості України.

Стосується це не лише новобудов, а й старих будинків. І хоча 2015 рік - найнижчий за кількістю транзакцій впродовж останніх 5 років, але люди, які мають гроші на руках, суттєво економлять на знижках.

Більш менш стабільно ринок працює й завдяки вимушеним переселенцям, які часто купують квартири у великих містах. Патріотично налаштовані жителі Криму та Донбасу часто запитують у гугла про «недвижимость Львова» та з великою радістю переїжджають до культурної столиці.

На вторинному ринку торік було багато привабливих умов для покупців. За словами аналітиків, скинувши 2 тисячі доларів, власники квартири мали реальну можливість продати квартиру.

Але солодке життя для покупців триватиме недовго. Бо якщо найближчим часом в українській політиці не відбудеться нічого непередбаченого, то вже навесні-влітку економіка зросте. І ринок нерухомості відреагує першими.

Середня вартість продажу квартир на первинному ринку Києва у грудні 2015 року була на понад 30% більша, ніж у січні. Хоча у доларовому еквіваленті ціни суттєво знизилися. Наприклад, у Києві в середньому на 20% за рік.

Останнім часом люди активно шукають дешеве житло. І це вже стало тенденцією. Завдяки чому ринок нерухомості ще тримається на ногах. Разом із тим на тлі обвалу ринку продажів, подає ознаки життя оренда.

Несолодко й готельному бізнесу: заповнюваність готелів ледве сягає 40%. І це лише у Києві. У регіонах ситуація набагато гірша.

З 2009 року для українців пріоритетом був вторинний ринок, а новобудовами цікавилося менше. Проте, у 2011-2012 роках покупці хотіли жити у нових будинках. У минулому ж році ринок знову переформатувався у бік старого житла.

Одна з причин - «піраміди». Це коли забудовник починає будувати одну багатоповерхівку, а залучені гроші перекидає на ту, що знаходяться на більш пізній стадії будівництва. Тим паче через різке подорожчання матеріалів і робочої сили зросла й ціна квадратного метру.


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM