Останнє оновлення: 17:51 неділя, 15 червня
актуальне
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Що влада замислила з пільговими перевезеннями на Чернігівщині?
Що влада замислила з пільговими перевезеннями на Чернігівщині?

Що влада замислила з пільговими перевезеннями на Чернігівщині?

З 15 січня автоперевізники Чернігівщини тимчасово припиняють возити пільговиків. Це аже аксіона. Виняток зроблено лише для двох категорій – учасників бойових дій та членів родин загиблих бійців АТО.

Під час «круглого столу», який було проведено сьогодні у дискусійному клубі «Чиста політика», про це повідомив голова Асоціації автомобільних перевізників Чернігівської області Володимир Козир.

За його словами, нещодавні бюджетні новації фактично поставили хрест на перевезеннях пільговиків. Як відомо, раніше передбачалося передати їх фінансування з державного до місцевих бюджетів, але у відповідному законі, ухваленому за тиждень до Нового року, будь-які посилання на це відсутні. У головному кошторисі України, прийнятому наступного дня, компенсацію перевізникам також не закладено.

«Склалася парадоксальна ситуація: з державного бюджету пільгові перевезення вже не фінансуються, а з місцевих - ще не фінансуються, - підкреслив В. Козир. - Право на пільговий проїзд у пасажирів залишилося, але ніхто не збирається відшкодовувати перевізникам збитки. Припускаємо, що, у кращому разі, до кінця лютого, у гіршому – до середини березня, це питання вирішуватися не буде. Але ж перевізники та автопідприємства у районах виживають лише за рахунок компенсації. Виконувати перевезення безкоштовно вони не в змозі і наприкінці січня просто зупиняться».

Як зазначив В. Козир, саме через вказані обставини автоперевізники області 5 січня і ухвалили непопулярне рішення – припинити возити пільговиків доти, доки ситуацію не буде законодавчо врегульовано. «Враховуючи соціальний «напряг» і моральну складову, залишили дві категорії, які возитимемо усіма напрямками. Це учасники бойових дій та члени родин загиблих бійців АТО. Відкрите звернення спрямували до всіх владних структур районного та обласного рівня», - поінформував він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пільгові перевезення під загрозою. Кому так, а кому - зась! – LIVE!

Найбільше перевізників лякає зростання напруги у суспільстві від такого радикального кроку. «Пільговики, представники організацій, які їх представляють, не знають з ким розбиратися, з нами чи з владою, хто винуватий, - констатував В. Козир. – Брехня, яка склалася за минулі роки, вже набридла. Держава бреше народу та бізнесу, ми брешемо вам і починається колотнеча, якої не треба. Варто лише сказати, чи є гроші на пільгові перевезення. Якщо їх немає, слід чесно сказати народу».

Учасники «круглого столу» (представники облдержадміністрації, міської ради Чернігова, профспілки підприємців, громадських організацій, ЗМІ) намагалися знайти і запропонувати вихід із парадоксальної ситуації. Позиція, яку зайняла влада, зводиться до одного: будемо домовлятися з перевізниками, просити їх возити хоч трохи пільговиків і чекати від парламенту якогось врегулювання.

Профспілки та деякі громадські активісти планують чинити тиск на Верховну Раду аж до ухвалення бюджетних змін. Бійці АТО та журналісти відмовилися від участі у сумнівних домовленостях («договорняках») влади та бізнесу, аби їх в черговий раз не використали. Юристи пропонували апелювати до Феміди.

Дискусія ледь не сягнула скандальної межі. Відтак учасники «круглого столу» не змогли дійти згоди щодо якогось певного рішення чи пропозиції. Отже, ситуація, як висловлювався дехто, «зависла», напруга зростає …

Детальніше про перебіг «круглого столу» - у відео з прямої трансляції, яку ми вели.

Відео Владислава САВЕНКА та Олега ГОЛОВАТЕНКА

Коментарі (9)

водій перевізника | 2016-02-09 12:38

 всі власники маршруток плачуть а самі дійсно набирають водіїв без документального оформлення щоб не платити налогів а тому ж Володимиру Козирю віддають відкати а водії остаються винними в тому, що не перевозять льготників. І виходить парадокс - маршрути на перевезення надаються державою а ці товстосуми (перевізники) ділять льготні місця. Яке льготне місце займає льготник, якщо заповнені маршрутки стоячими пасажирами? А за Правилами дорожнього руху у маршрутках заборонено перевозити стоячих пасажирів, то нехай В. Козир пояснить льготникам за такий сервіс і куда йдуть налоги.

Українець | 2016-01-14 23:47

Вибачаюсь за помилку :Жебраки замість жербаки /// вибачаюсь, це значить: сам себе вибачаю

Українець | 2016-01-14 23:43

Всі пройдисвіти позабирали дохідий бізнес в т.ч.перевезення і тепер місто ,як і його жителі-жербаки. Профспілки продажні повністю:варнакови,сальви,беї,нікитченки , і т.д.,всі підлабузники і пристосуванці на зарплаті у своїх хазяїв,та лижуть їм дупу,замість того,щоб захищати інтереси містян.Гидко...

Патріот | 2016-01-14 17:57

Перепрошую, потрібно читати - перевезення, а не перевозення.

Патріот | 2016-01-14 17:56

Перевозення пасажирів дуже дохідна галузь. Окрім того вони (перевізники) в нашій країні зовсім не платять податків. Ті суми, які попадають в бюджет - ну зовсім смішні. Чому ж податківці та місцева влада закриває на це очі. Все дуже просто - справа в грошах, а вірніше у відкатах. А весь залишковий прибуток осідає в карманах господарів, які заснували ці підприємства. Зараз вони разом з профсоюзними активістами в лапках (варнаковими і їм подібними) грають в гру під назвою цирк. Але все залишиться так як є. Товстосуми з грошами, а пасажири з неякісним транспортом та з великими сумами на квитки. Доречі у Європі в більшості країн пасажирські перевозення це прерагатива комунальних підприємств. Якби в нас перевізники були комунальні це питання з пільговиками сьогодні б не виникало.

Черных М. | 2016-01-13 20:56

Сначала пусть перевозчики "Пассервис" оформят всех своих водителей и кондукторов законно на работу,а то ни налоговая и никто другой не видят,как эти перевозчики уходят от налога.Чем бюджет наполнять будем ,депутат Вакуленко? Ваше мнение. Понабирают пьяного отребья на работу,зачем их оформлять,пусть матерят пассажиров(31.12.2015 года маршрут №20) и выводов не делают,пьяная кондуктор ездила в этот день и 8.01.2016 г. ) Это,что неуважение к пассажирам? Заплати 3,50 и слушай маты кондуктора Аньки-облигации?

М.Боюра | 2016-01-13 11:58

 А от у деяких країнах за проїзд платять всі, тільки пільговики платять 50% вартості проїзду,- цим самим нема приниження та й повний контроль по піль говим квиткам. Ми що, такі дурні?

Сергей | 2016-01-13 07:32

Читаешь Конституцию Украины и удивляешься решениям .Как -Коонституція України. Розділ II. Права, свободи та обов'язки людини і громадянина
  Стаття 21. Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права нарушили.
Стаття 60. Ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази.Нарушили.
 а как вам Закон Украины от 28.12.2014 № 76-VIII,где сохранено право безплатрого проезда для инвалидов войны I и ІІ группы, участников боевых действий, ветеранов военной службы, инвалидов I и ІІ группы, детей-инвалидов, лиц, которые сопровождают инвалида I группы.

Семен Палій | 2016-01-13 07:24

 "Виняток зроблено лише для двох категорій – учасників бойових дій та членів родин загиблих бійців АТО" - абсолютно правильне рішення. Тільки б ще добавити: УБД, які отримали статус захищаючи та визволяючи рідну землю. І звичайно ж справжнім Чорнобильцям. Які пільги можуть бути у тих хто давив танками демократію у Венгрії, Чехословаччині.....? У свій час, заграючи з виборцями, наплодили десятки категорій "пільговиків". А хто сьогодні потребує більше допомоги - пенсіонер, що отримує гарантовану нехай і невелику пенсію чи молодий спеціаліст на мінімалці?
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Чернігів: ворота і ноу-хау у … середньовіччі

SVOBODA.FM