Останнє оновлення: 09:23 вівторок, 20 серпня
Економіка
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Молочна галузь Чернігівщини готується до виходу на європейський ринок
Молочна галузь Чернігівщини готується до виходу на європейський ринок

Молочна галузь Чернігівщини готується до виходу на європейський ринок

Обласна наукова конференція щодо перспектив розвитку молочного скотарства в умовах реалізації продуктів в Європейському Союзі, відбулася 12 березня в облдержадміністрації.

Про це повідомляє Високий Вал з посиланням на Департамент інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС змушує вітчизняного виробника взяти на себе відповідальність за дотримання вимог щодо якості продукції. Проте, щоб вийти та закріпитися на Європейському ринку, необхідно суворо дотримуватись виробничих та управлінських процедур.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іван Якуб: «Такого важкого початку посівної на Чернігівщині ще не було»

За інформацією фахівців Департаменту агропромислового розвитку ОДА на Чернігівщині, незважаючи на складні економічні умови, за минулий рік вироблено понад 217 тисяч тонн молока. Аналіз стану молочної галузі Чернігівщини показує, що загальний обсяг виробництва молока у валовому продукті галузі тваринництва є домінуючим. Молочна галузь перспективна, але вона має бути конкурентоспроможна для можливості виходу на зовнішні ринки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Селянські господарства офіційно стануть агровиробниками

На сьогодні, лише дев’ять господарств області, учасників Асоціації, мають потужності для виробництва молока класу «екстра». Про це повідомив Директор Департаменту ветеринарії Консультаційного центру асоціації виробників молока Михайло Білоконь. Він розповів про основні аспекти підвищення продуктивності корів і виробництва молока високої якості.

Начальник відділу державної інспекції Головного управління ветеринарної медицини в Чернігівській області Володимир Подорожній розповів про інспектування європейськими спеціалістами п’яти молочних підприємств України, два з яких — чернігівські.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівщина на п’ятому місці за темпами росту сільгоспвиробництва

Серед вимог інспекторів єврокомісій: обов’язкова ідентифікація тварин, здоров’я поголів`я, підтверджене регулярними ветеринарними дослідженнями, облік та утилізація молока, отриманого від хворих корів, забезпечення гігієни доїння, зберігання та транспортування молока. Висновки інспекції за результатами перевірки мають надійти протягом шести місяців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євросоюз експериментує з Україною

Також учасники зустрічі обмінялися досвідом у питаннях підвищення продуктивності корів, будівництва і реконструкції молочних комплексів, впровадження нових технологій у виробництво тваринницької продукції.

 

Фото з сайту облдержадміністрації

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Шевченківці вшанували...

SVOBODA.FM