Останнє оновлення: 14:09 п'ятниця, 9 травня
побут / Імідж*
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Як правильно вибрати нічну подружку - подушку

Як правильно вибрати нічну подружку - подушку

Якщо вночі після останніх подій в країні ви погано спите і рука постійно влаштовується під голову, а вранці ви прокидаєтеся з болем у шиї або спині – насправді вам може бути потрібна нова подушка!

Що потрібно знати про подушку

Аби добре відпочити, ваш хребет не повинен бути викривлений.

Звичайно, у кожного свої звички, індивідуальна поза під час сну і своя потреба в теплі. Однак, для того, щоб сон був комфортним, слід звернути увагу саме на особливості подушки, на якій вмощується ваша голова.

По-перше, подушка повинна бути в міру м'якою і пружною. Якщо її туго набити, вона зазвичай не забезпечить Вам комфортного сну, тому краще вибирати пласку або ортопедичну. Остання ще й сприятиме правильному диханню.

Синтетичні подушки можна прати часто, натуральні - 2-3 рази на рік. Якщо ви страждаєте на алергію, вибирайте синтетичні.

Подушку необхідно підкладати не тільки під голову, а й під шию.

Квадратні й видовжені подушки краще підтримують голову і шию під час сну, ніж подушки у формі рулону або круглі.

Не можна спати зовсім без подушки, в цьому випадку хребці і м'язи шиї не розслабляються і не відпочивають.

Як вибрати подушку?

Перед тим, як купити нову подушку, подумайте, чи зручно вам було спати на старій. Якщо ваша стара подушка вам подобалася і ви до неї звикли, купуйте схожу. Тільки не забудьте ретельно перевірити якість нової.

Розмір

Оптимальний розмір подушки для дорослої людини - 50x70 см. Подушка такого розміру більш раціонально використовує простір ліжка. Однак не забувайте про розмір ваших наволочок, щоб не довелося купувати нову постільну білизну. Найбільш поширений розмір дитячих подушок - 40x60 см.

Якість

Тканина, яку використовують для чохла подушок, повинна бути дуже щільного плетіння, щоб не дозволити наповнювачу вибиватися назовні. При цьому вона повинна бути легкою і дихаючою, тому що занадто щільна, піддана спеціальному просоченню тканина стає практично повітронепроникною.

Шви повинні бути дрібними і міцними, інакше нитки можуть розірватися. Не повинно бути дрібних дірочок або великих проколів від голки. При покупці потягніть шви, щоб перевірити їхню міцність і еластичність.

Як доглядати за подушкою?

Від тривалого користування подушки втрачають форму, скочуються і брудняться. Якщо річ якісна, випрати її дуже легко, інші здавайте в хімчистку.

Провітрювання. Коли ви прокидаєтеся, чи не заправляйте постіль відразу - раз в тиждень провітрюйте подушку на свіжому повітрі. Пухові подушки добре вбирають вологу, тому 1-2 рази на рік їх потрібно висушувати на сонці протягом декількох годин. Обов'язково поміняйте подушку, якщо у старій з'явився запах вогкості і цвілі. На такий спати шкідливо.

Прання. Синтетичні подушки перуть 2-3 рази на рік, використовуючи делікатне прання при температурі 50 °С. Під час сушки подушку потрібно час від часу струшувати. Якісну подушку з пуху можна прати, додавши засіб Dehatex замість прального порошку. Воно спеціально розроблено для прання пухових виробів і запобігає звалювання пуху. Щоб продезінфікувати пухову подушку і позбутися від мікробів і кліщів, краще здайте її в хімчистку.

Як ви звикли спати?

При виборі подушки дуже важливо враховувати те, як ви звикли спати. У будь-якій позі під час сну шийний відділ хребта повинен залишатися в прямому положенні.

На спині. Подушка середньої жорсткості підійде тим, хто любить спати на спині. Вона не повинна бути занадто високою, особливо, якщо у вас жорсткий матрац. Щоб було зручніше, подушку потрібно підкладати не тільки під голову, а й під шию. Послабити тиск на поперек ви можете, поклавши додатковий валик чи маленьку подушку під коліна.

На боці. Жорстка подушка знадобиться тим, хто зазвичай спить на боку. Якщо у вас широкі плечі, вона також повинна бути досить високою. В цьому випадку вище і вигин хребта. Для більшої зручності можна помістити невелику подушку між колінами.

На животі. М'яка і компактна подушка повинна бути у людей, сплячих зазвичай на животі. Вона дозволить не напружувати м'язи під час сну. Подушка не повинна бути високою, щоб голова не надто сильно піднімала. Але, якщо ви хропете, тванисті подушки вам протипоказані.

На м'якому або жорсткому матраці. Подушку вище слід вибирати тим, хто вважає за краще спати на м'якому матраці. Невисоку подушку можна купувати, якщо у вас жорсткий матрац. Деякі наповнювачі, наприклад, Rolofill - у вигляді дрібних синтетичних гранул, дозволяють регулювати щільність і висоту подушки: його можна дістати з чохла і розмістити заново так, як зручніше вам.

В теплі або прохолоді. Пухові подушки підійдуть любителям засипати в теплому ліжку. Наповнювачі з гусячого пуху природним чином регулюють теплообмін, добре вбирають і випаровують вологу.

Наповнювачі подушок. Найціннішим наповнювачем вважається гусячий пух - він безпечний і екологічно чистий. Подушки з 100% пуху вважаються самими м'якими, теплими і легкими.

Зазвичай великий асортимент подушок пропонують сьогодні Інтернет-магазини. Скористатися корисними порадами і обрати подушку на свій смак можна тут: http://podushka.com.ua/.


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM