
Хлопчики й дівчатка – кадри вирішують все?
Круглий стіл, присвячений підведенню підсумків проекту «Проведення громадського функціонального обстеження місцевих органів влади для підвищення ефективності державної гендерної політики» пройшов 11 червня у Чернігові.
Повідомляє прес-служба Чернігівської обласної ГО «Центр політичних студій та аналітики».
Проект здійснювався ГО «Центр політичних студій та аналітики» за сприяння Посольства Нідерландів та у співпраці з офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Під час заходу були висвітлені результати проекту, який відбувався впродовж січня-травня 2014 р., обговорені питання реалізації гендерної політики у Чернігівській та інших областях України. Громадські активісти та представники місцевих органів влади спробували визначити найбільш проблемні питання, що заважають якісній реалізації державної гендерної політики на місцевому рівні та можливі шляхи їх подолання.
До участі в заході долучилися журналісти, представники місцевих органів влади, голова Чернігівської обласної «Спілки жінок України» Ірина Дорожкіна, регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю в Чернігівській області Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Алла Лепеха.
Керівник проекту, заступник директора ГО "Центр політичних студій та аналітики" Ольга Будник зазначила, що внаслідок адміністративної реформи 2010 року був ліквідований спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади, до повноважень якого, серед іншого, належало забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків – Міністерство сім’ї, молоді та спорту України. Фактично була зруйнована управлінська вертикаль та розбалансована координація діяльності між центральними і місцевими органами влади. І на сьогодні вирішенням питань рівних прав та можливостей чоловіків та жінок на центральному і місцевому рівнях займаються різні управління та відділи, які не становлять єдину цілісну управлінську вертикаль.
Радник з гендерних питань голови облдержадміністрації Лариса Юда звернула увагу на те, що Чернігівська область є однією з небагатьох, що зберегла посаду радника голови ОДА з гендерних питань. Але, на жаль, радник не має важелів впливу.
«Я можу надати рекомендації, виступити на «круглому столі», провести семінар. Потрібно, щоб цим питанням займалася людина, яка має важелі впливу» - каже Лариса Анатоліївна. Таку думку підтримала і заступник голови Чернігівської міськради Анна Романова. Вона зауважила, що навіть в ситуації, коди до органу місцевого самоврядування звернеться людина з приводу дискримінації за ознакою статі, то вплинути на приватні структури буде неможливо, оскільки це перевищення повноважень.
Також Лариса Юда зазначила, що вирішити питання в позитивному напрямі можливо лише за умови, якщо в кожному відділі, секторі, управлінні буде людина, що розуміється на гендерному питання. А для цього необхідно активізувати роботу Центрів підготовки державних службовців, в програмах яких має бути хоча б одноденний семінар по питанню рівності жінок і чоловіків.
Олександр Кодола, перший заступник голови обласної ради, нагадав про наявність «Комплексної обласної програми підтримки сім"ї, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на період до 2016 року», прийнятої у 2013 році. Програма містить основні проблеми та намічає шляхи і засоби їх подолання для більш ефективного впровадження державної гендерної політики.
В той же час, за словами директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Оксани Сердюк, хоч і були в районах області збережені відділи у справах сім’ї та молоді, але згідно штату там лише два працівника, а в семи районах – один. І на них покладені питання протидії насильству, гендерної рівності, питання дітей та молоді. Таке навантаження на 1-2 людини є досить великим. При цьому співпраця з такими громадськими організаціями, як Спілка жінок України на рівні області загалом і районів та міст зокрема, дозволяє забезпечити впровадження необхідних дій з гендерної проблематики.
В результаті обговорення стало зрозуміло, що болючим є не лише погане фінансування та низька інституційна спроможність місцевих органів влади реалізовувати державну гендерну політику, що призводить до формального виконання закону, який має забезпечити рівні права жінок і чоловіків. Важливим є і необхідність якісного проведення інформаційно-пропагандистської роботи в даному напрямку, навчання молоді, впровадження наукових досліджень з гендерної проблематики, підтримка гендерних проектів органами влади та місцевого самоврядування, напрацювання чітких критеріїв, за якими необхідно працювати в даному напрямку роботи та активізація обміну досвідом з питання забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.
У підсумку, згідно із отриманими результатами, громадська організація «Центр політичних студій та аналітики» представить інтерактивну карту усіх регіонів України.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 6018 |
Додати коментар: