Україна планує збільшити експорт зернових і олії до Саудівської Аравії
Україна та Королівство Саудівська Аравія планують розширити співпрацю в аграрному секторі. Зокрема, у відкритті ринків Королівства для української продукції зацікавлені вітчизняні виробники курятини.
Україна також готова збільшити експортні поставки зернових культур та соняшникової олії.
Взаємний інтерес представляє реалізація спільних інвестиційних проектів у сфері АПК.
Ці та інші питання обговорювалися на зустрічі Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Саудівська Аравія в Україні Джудієм Алхазалом.
«Саудівська Аравія залишається для України важливим торговим партнером в аграрній сфері. Ми вже успішно експортуємо на цей ринок зернові, соняшникову олію, яйця. І Україна може збільшити поставки цих груп товарів до Саудівської Аравії. Водночас це єдиний ринок серед країн Близького Сходу, який залишається закритим для нашої курятини. Тому пропоную якнайшвидше вирішити всі необхідні питання для відкриття поставок м'яса птиці», — зазначив Микола Присяжнюк.
Головною проблемою в цьому контексті є заборона на ввезення м'яса птиці з України, введена в 2008 році. Експерти зазначають, що наразі назріла необхідність зняття цієї заборони. Відповідне офіційне звернення з цього питання вже направлено Державною ветеринарною та фітосанітарної службою України саудівської стороні.
Також експерти зазначають, що перспективною залишається співпраця України та Саудівської Аравії в сфері вівчарства. Зокрема, розглядається можливість реалізації пілотного проекту зі створення на території України підприємств з вирощування молодняку овець для експорту до Королівства.
Крім того, під час зустрічі сторони обговорили питання, пов'язані з проведенням 25-26 березня 2014 року в Саудівській Аравії чергового засідання Міжурядової українсько-саудівської комісії з торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва.
За словами експертів, протягом останніх п'яти років український експорт до Саудівської Аравії здебільшого складається з ячменю і чорних металів, а саме: ячменю, пшениці, олії-сирцю, частково сухого молока, а також прокату плоского з нелегованої сталі, напівфабрикатів із заліза та нелегованої сталі, феросплавів тощо.
Згідно з інформацією Державної служби статистики, в 2013 році двостороння торгівля сільськогосподарською продукцією між Україною та Саудівською Аравією становила 428 млн. дол. США. З них торгівля зерновими культурами становила 356 млн. дол. США, також на 69 млн. дол. США наша країна експортувала соняшникової олії і на 1,5 млн. дол. США — яйця птиці.
В цілому обсяг торгівлі товарами за січень-листопад 2013 року між Україною та Саудівською Аравією становив 916 млн. дол. США, з них експорт — 759 млн. дол. США. Таким чином, для української сторони сформувалося позитивне торгове сальдо в розмірі 759 млн. дол. США.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 6324 |
Додати коментар: