
Де дітлахи запасались здоров’ям влітку 2013-го?
Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності одним із основних завдань якого є оздоровлення застрахованих осіб, а також членів їх сімей, щороку бере участь у фінансуванні оздоровлення дітей у дитячих закладах.
Повідомляє прес – служба виконавчої дирекції обласного відділення Фонду.
Головним завданням літньої оздоровчої кампанії 2013 року було збільшення кількості оздоровлених дітей. Воно виконане. За участю коштів Фонду оздоровлено 9016 дітей, що на 305 (або на 3,5%) більше рівня минулого року (8711) та на 266 дітей більше, ніж планувалося першочергово (8750). Загальна сума витрат становить 10 млн. грн.
Планові асигнування на фінансування оздоровлення дітей у дитячих закладах оздоровлення використано в повному обсязі. Оздоровленням за рахунок коштів Фонду охоплено 12,6% дітей застрахованих осіб області у віці від 6 до 18 років.
Як і в минулих роках, відділення Фонду долучилося до регіональних заходів з оздоровлення й в поточного року. Від загальної кількості оздоровлених дітей області 2013 року за рахунок коштів Фонду було оздоровлено 33,2% дітей.
Досягти такого результату допомогла щоденна копітка робота. З метою недопущення зменшення оздоровлення дітей у порівнянні з минулим роком та залучення до оздоровлення максимальної їх кількості, питання фінансування дитячого оздоровлення за кошти Фонду обговорювалися на засіданнях обласної міжвідомчої комісії з питань оздоровлення та відпочинку дітей, на нарадах з директорами міської і міжрайонних виконавчих дирекцій відділення Фонду. Порядок та умови фінансування оздоровлення дітей за рахунок коштів Фонду висвітлювався в засобах масової інформації, забезпечувалося щоденне надання роз’яснень за зверненнями громадян.
Фінансування дитячого оздоровлення влітку нинішнього року здійснювалося шляхом часткового фінансування оздоровлення дітей та закупівлі путівок за повну вартість.
При частковому фінансуванні кошти Фонду використовувалися на організацію харчування, лікування та культурне обслуговування дітей у дитячих закладах оздоровлення згідно з затвердженими нормами витрат у таких розмірах: на харчування (в частині вартості продуктів харчування) не більше 39 гривень на один людино-день та на лікування і культурне обслуговування дітей – у розмірі не більше 3 гривень на один людино-день з розрахунку на оздоровчу зміну. Тобто Фондом сплачувалася третина вартості путівок до дитячих закладів.
За участю коштів Фонду шляхом фінансування через міську та міжрайонні виконавчі дирекції оздоровлено 5 715 дітей, використано 4 млн. 939 тис. грн., з яких страхувальникам надано фінансування в сумі 1 мільйон 267 тис. грн. для оздоровлення 1 479 дітей, за договорами з дитячими закладами оздоровлення за заявками страхувальників профінансовано оздоровлення 4 236 дітей та використано 3 млн. 672 тис. грн.
Цьогоріч значно зросла частка фінансування безпосередньо дитячих закладів оздоровлення, вона становить 74% загальної суми часткового фінансування оздоровлення через міжрайонні та міську виконавчі дирекції.
Організаціями професійних спілок області було оздоровлено 2 258 дітей, на що використано 1 мільйон 883 тис. грн.
За повну вартість придбано 1043 путівки на суму 3 млн. 178 тис. грн. На виконання законодавства про здійснення державних закупівель виконавчою дирекцією відділення було проведено дві конкурсні процедури відкритих торгів.
За основною закупівлею на суму 2 млн. 548 тис. грн. було придбано 793 путівки, при тривалості зміни у 21 день, до оздоровчого комплексу «Сонячний» смт Лазурному Скадовського району Херсонської області. Путівки були розподілені між виконавчими дирекціями відділення пропорційно до показника щодо кількості дітей, оздоровлення яких заплановано за участю часткового фінансування з коштів Фонду.
За додатковою закупівлею на суму 630 тис. грн. придбано 250 путівок в дитячий центр «Електронік» ПАТ «ЧЕЗАРА» у Снов'янці Чернігівського району, також із тривалістю зміни у 21 день. При розподілі путівок враховано заявки страхувальників.
Зазначені путівки застрахованим особам видавалися за рішенням комісій із соціального страхування підприємств, установ, організацій з частковою оплатою 10% вартості путівки. Ними забезпечено в першу чергу дітей застрахованих осіб, що належать до соціально-вразливих категорій населення та дітей, які перебувають на диспансерному обліку. Списки були погоджені з місцевими адміністраціями.
Слід зазначити, що міжрайонними та Чернігівською міською виконавчими дирекціями при співпраці з органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, роботодавцями, головами комісій із соціального страхування, профспілковими організаціями проводились заходи з забезпечення своєчасного і в повному обсязі використання коштів Фонду, оперативно вносились пропозиції щодо перерозподілу коштів, що сприяло своєчасному придбанню путівок.
Найбільше дітей оздоровлено дирекціями: Бахмацькою міжрайонною – 1175, Чернігівською міською – 1135 та Корюківською міжрайонною – 744.
Найбільше дітей оздоровили такі обласні профспілкові організації: працівників охорони здоров’я – 760, «Чернігівобленерго» – 391, Гнідинцівського газопереробного заводу – 256, працівників освіти і науки – 224.
Діти застрахованих осіб області оздоровлювались у 61 дитячому закладі оздоровлення, 41 з яких був розташований за межами області.
Із загальної кількості дітей, охоплених оздоровленням за кошти Фонду, 57% виїхали на оздоровлення за межі області.
Найбільше дітей оздоровилося в дитячих закладах оздоровлення: «Ольвія» в Очакові – 864, «Нептун-1» у Коблєво – 766, «Сонячний промінь» в Очакові – 377, «Верховина» в смт Верховина – 338, «Гірський» у смт Коктебель – 305.
Загалом в АР Крим, Миколаївській, Херсонській та інших областях України оздоровилося 5 118 дітей, на що використано 6,2 млн. грн.
У 20 закладах області проведено оздоровлення 3 898 дітей, на що використано 3,8 млн. грн. Найбільше дітей оздоровилось у таких закладах: «Електронік», що у Снов'янці Чернігівського району – 636, «Сузір’я» у Вишеньках Коропського району – 447, «Веселка» у Варві – 355.
У цих та інших оздоровчих закладах для відпочиваючих було організовано численні різноманітні культурно - масові та фізкультурно - спортивні заходи, насиченою була програма перебування з відвідуванням закладів культури і мистецтва.
Слід зазначити, що оздоровчі зміни в дитячих закладах оздоровлення тривали в основному 21 день. Цим терміном скористалися 7 514 дітей або 83,3% всіх оздоровлених за кошти Фонду дітей. При цьому в окремих випадках фінансувались оздоровчі зміни скороченої тривалості - 18 та 19 днів.
Наразі вже розпочато підготовку до оздоровчої кампанії наступного року. Розроблено програму Чернігівського обласного відділення Фонду щодо відновлення здоров’я застрахованих осіб і членів їх сімей та її кошторис на 2014 рік.
На черговому засіданні правління відділення Фонду, яке відбулося 5 вересня нинішнього року, зазначену програму було схвалено та направлено Виконавчій дирекції Фонду для затвердження на засіданні правління Фонду.
Для застрахованих осіб, які не користувалися путівками Фонду для дітей або будуть відправляти на оздоровлення дітей уперше, нагадуємо, що є певний порядок отримання путівок. Він наступний.
Застрахована особа (батько, мати, опікун або піклувальник) подає заяву щодо оздоровлення дитини за рахунок коштів Фонду та копію свідоцтва про народження дитини, а також копії документів про усиновлення, встановлення опіки та піклування до комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи та організації, яка розглядає питання щодо виділення путівки до дитячого закладу оздоровлення.
Путівка в частині її вартості, що частково фінансується за рахунок коштів Фонду, виділяється застрахованій особі за її основним місцем роботи безкоштовно.
Особам, які беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування і сплачують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою витратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, видача путівки до дитячого закладу оздоровлення, придбаної за рахунок коштів Фонду за повну вартість, здійснюється згідно з наказом директора міжрайонної або міської виконавчої дирекції на підставі особистої заяви, копії свідоцтва про народження дитини та копії договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування за умови сплати згідно з законодавством єдиного внеску, за накладною та документом, що посвідчує особу.
Путівка до дитячого закладу оздоровлення, яка придбана за рахунок коштів Фонду за повну вартість, видається застрахованій особі з частковою оплатою в розмірі 10% її вартості.
Застрахованій особі протягом календарного року за рахунок коштів Фонду може бути виділено на одну дитину лише одну путівку до дитячого закладу оздоровлення.
Організованими формами оздоровлення за рахунок коштів Фонду охоплюються діти віком від 6 до 18 років.
Враховуючи, невтішну тенденцію до погіршення стану здоров’я дітей, необхідні консолідовані зусилля держави, органів Фонду, профспілкових організацій та роботодавців, спрямовані на поліпшення життя і здоров’я дітвори.
Оздоровити дітей – не тільки наше спільне завдання, а також і обов’язок.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 5922 |
Посилання до теми:
1.08.2013 Здоров’я побільшало у 53 тисяч дітлахів
17.05.2013 Де відпочинуть маленькі чернігівці?
30.07.2013 Дитячий комфорт «у борг»
22.05.2013 Всі сироти відпочинуть у таборах
Додати коментар: