
Майже 100% готовність до холодів (фото)
Голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко 3 жовтня провів розширене засідання Колегії облдержадміністрації, на якому розглянуто питання готовності паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства області до роботи в осінньо-зимовий період 2012-2013 років.
Повідомляє управління у справах преси та інформації облдержадміністрації.
У роботі Колегії облдержадміністрації взяв участь головний консультант-інспектор Головного управління з питань регіональної та кадрової політики Адміністрації Президента України Олег Шепетін.
Як зазначив виконуючий обов’язки начальника головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації В’ячеслав Сальніков, станом на 1 жовтня готовність основного та допоміжного обладнання енергозабезпечуючих підприємств в середньому складає 90% від річного плану.
ПАТ „Чернігівобленерго” капітально відремонтовано
ПАТ „Чернігівгаз” проведено технічне обстеження
У запланований термін ведуться ремонтні роботи на обладнанні КЕП „Чернігівська ТЕЦ” ТОВ фірми „ТехНова”, рівень їх виконання складає 90 %. Накопичено більше 155 тис. тонн вугілля, що повністю відповідає графіку.
Комплексно підготовлено до зими 5433 житлових будинків, що становить 100% від плану. По об’єктах бюджетної сфери станом на 01.10.2012 стовідсотково підготовлені загальноосвітні школи (642) та дитячі садочки (391), рівень готовності лікарень складає 97,5% .
З метою забезпечення належного дорожнього руху капітально відремонтовано 18,4 тис. м кв. вулиць та доріг комунальної власності. Середній та дрібний ремонти відповідно виконано на площі 157,2 тис. м кв. та 120,8 тис.м кв. Підготовлено 148 одиниць спеціалізованої техніки або 100% від плану та заготовлено 30,8 тис. тонн посипочного матеріалу.
Як наголосив В’ячеслав Сальніков, своєчасний початок та стабільне проходження опалювального періоду залежить від рівня розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги.
Рівень розрахунків всіх категорій споживачів за електроенергію становить 100,4%. Розрахунки ПАТ „Чернігівобленерго” з ДП „Енергоринок” складають 100%.
За 8 місяців 2012 року всіма категоріями споживачів області використано природного газу на загальну суму 662,2 млн грн, рівень розрахунків становив 89,4%.
Населення розрахувалося за спожитий природний газ на 110,3%. По установах, які фінансуються з місцевих бюджетів проплати склали 101%, з державного бюджету – 91,7%. Основними проблемами, що не дозволяють стовідсотково розрахуватися за спожиті енергоносії, є різниця в тарифах на теплову енергію, що постачалася населенню за 2011-2012 роки; заборгованість за спожиті енергоносії та комунальні послуги бюджетних установ, які фінансуються з державного бюджету; заборгованість за спожиту теплову енергію бюджетних установ, які фінансуються з місцевих бюджетів.
На державному рівні розглянуто питання і прийнято позитивне рішення щодо сплати за спожитий у 2012 році природний газ за мінусом різниці в тарифах та боргів бюджетних установ.
Підбиваючи підсумки розгляду питання підготовки області до зими, голова облдержадміністрації Володимир Хоменко наголосив, що до початку опалювального періоду залишилося мало часу, тому потрібно сконцентрувати зусилля і фінансові ресурси для вирішення існуючих проблем.
- Прошу голів райдержадміністрацій, міських голів, керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, керівників підприємств та організацій незалежно від форми власності тримати на постійному контролі питання проходження опалювального періоду на об’єктах житлово-комунального господарства та соціальної сфери, насамперед, лікарень, шкіл, дошкільних закладів, будинків-інтернатів для дітей, інвалідів та осіб похилого віку, - підкреслив очільник області.
Також він окреслив основні питання, що потребують вирішення та максимальної уваги.
Зокрема, для підприємств комунальної теплоенергетики та паливно-енергетичного комплексу це:
- завершення роботи з підготовки теплового, енергетичного та газового господарства відповідно до затверджених графіків;
- в термін до 15 жовтня 2012 року забезпечення погашення заборгованості за спожитий природний газ і його транспортування;
- налагодження системної роботи із споживачами всіх категорій щодо проведення своєчасних та в повному обсязі розрахунків за використані енергоносії;
- забезпечення готовності до оперативного реагування та ліквідації аварійних ситуацій на об’єктах.
Місцевим органам виконавчої влади, у свою чергу, доручено:
- у разі різкого зниження температури зовнішнього повітря забезпечити у найкоротші терміни подачу теплової енергії до споживачів, в першу чергу, лікарень, дитячих садків, шкіл та об’єктів соціальної інфраструктури, а також безперебійну роботу підприємств житлово-комунального господарства;
- забезпечити використання в повному обсязі бюджетних видатків, спрямованих на розрахунки бюджетних установ за спожиті енергоресурси, послуги тепло-, водопостачання та водовідведення;
- забезпечити підготовку спеціалізованої техніки для прибирання снігу та посипання вулично-дорожньої мережі протиожеледними сумішами
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7308 |
Додати коментар: