
Модернізація держслужби (фото)
З метою впровадження системних змін та модернізації моделі державного управління, яка зробить владу доступною, прозорою та ефективною, наприкінці 2010 року в Україні розпочато адміністративну реформу. Стартом адмінреформи послужив Указ Президента України від 9 грудня 2010 року про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади.
Повідомляє управління у справах преси та інформації облдержадміністрації.
За словами очільника області, наслідком удосконалення системи органів виконавчої влади має стати ефективна система державного управління, належний та оптимальний розподіл функцій між рівнями публічної адміністрації, раціональні та прозорі процедури формування державної політики із залученням громадськості та інших заінтересованих суб’єктів, ефективні правові механізми захисту прав та законних інтересів громадян у відносинах з органами публічної адміністрації, мінімізація умов для корупції.
Увагу присутніх на головних напрямах реформування державної служби зосередила начальник Управління державної служби Головдерслужби України в Чернігівській області Ірина Протченко. Це модернізація системи органів виконавчої влади; модернізація державної служби; модернізація системи професійного навчання державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування; розвиток вищого корпусу державної служби; врегулювання конфлікту інтересів і запобігання проявам корупції; упровадження електронного урядування.
Іншими питаннями, над якими ще потрібно працювати, залишаються підвищення рівня організаційно-кадрової роботи в органах державної влади; аналіз завдань і функцій органів державної виконавчої влади, ефективності їх структури, регламентів роботи на предмет їх відповідальності реальним потребам суспільства; якісне надання адміністративних послуг; здійснення контрольно-наглядової діяльності і ліквідування зайвої бюрократії тощо.
- На державній службі нам потрібні менеджери державного сектору, аналітики політики, озброєні сучасними вміннями до управління часом, управління змінами, аналізом вигод і витрат. Тільки такі фахівці зможуть забезпечити два основних вектори реформи державного управління: збільшення його ефективності та зменшення державних витрат на його утримання, - наголосила Ірина Протченко.
За результатами засідання буде підписано відповідний протокол, який детально визначить завдання і алгоритм дій, персоніфіковану відповідальність та буде направлений керівникам органів для організації виконання.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 6997 |
Додати коментар: