
Що з екологією на Чернігівщині? (фото)
Регіональний комітет з економічних реформ розглянув на засіданні екологічну ситуацію та стан вирішення найбільших екологічних проблем області.
Повідомляє прес-служба облдержадміністрації.
За словами голови облдержадміністрації Володимира Хоменка, Чернігівщина має досить стабільний екологічний стан у порівнянні з іншими областями України: за підсумками 2011 року вона посіла у цій сфері 5 місце.
Проте у нас є гострі екологічні проблеми, серед яких – утилізація та екологічно безпечне захоронення токсичних відходів промислового виробництва, завершення робіт по очищенню області від непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин. Не менш важливі проблеми і з поводженням з побутовими відходами та забрудненням поверхневих водних об’єктів, руйнацією берегів, екологічним станом нафтодобувних районів.
Як зазначив начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області Сергій Горонович, загальний обсяг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря області у 2011 році склав 98 тисяч тонн (у 2010 – 96,7 тисяч тонн). Зростання відбулося за рахунок збільшення обсягів використання твердого палива (вугілля) замість природного газу.
Основними забруднювачами атмосферного повітря в області він назвав КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ «Фірми ТехНова» (м. Чернігів), Гнідинцівський газопереробний завод (Варвинський район), Чернігівське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів (Чернігівський район), Мринське виробниче управління підземного зберігання газу (Носівський район).
Серед регіонів України за обсягами викидів Чернігівська область посідає 14 місце.
На території області залишається 341,83 тонн непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин, які зберігаються в 115 місцях.
Очищено від непридатних пестицидів Коропський, Козелецький, Талалаївський, Сосницький, Менський, Бобровицький та Городнянський райони.
Як зауважив начальник Державної екологічної інспекції в області Леонід Бурковський, для зменшення навантаженого впливу на довкілля області першочергово необхідно вирішити проблемні питання. Зокрема, вивезти близько 320 тонн ХЗЗР; здійснити тампонаж недіючих артезіанських свердловин; реконструкцію та будівництво очисних споруд комунальної сфери; каналізування населених пунктів (особливо міст районного значення); побудувати сортувальні лінії та сміттєпереробні заводи.
Екологічна ситуація залежить від багатьох складових: стану атмосферного повітря, водних та земельних ресурсів, збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, раціонального використання природних ресурсів. А також виховання екологічної культури у людей, яке повинно проводитися із залученням громадськості, депутатського корпусу, рад усіх рівнів тощо.
За результатами засідання буде підготовлене протокольне доручення, в якому будуть визначені шляхи усунення найбільш важливих екологічних проблем області.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 12533 |
Додати коментар: