Останнє оновлення: 10:20 п'ятниця, 25 липня
Оподаткування / Земля
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Плата за землю громадянами – власниками чи орендарями
Плата за землю громадянами – власниками чи орендарями

Плата за землю громадянами – власниками чи орендарями

Згідно із Земельним кодексом земельні відносини – це суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею.

Суб'єктами земельних відносин є громадяни, юридичні особи, органи місцевого самоврядування та органи державної влади. Об'єктами земельних відносин є землі в межах території України, земельні ділянки та права на них, у тому числі на земельні частки (паї).

Земельні відносини регулюються Конституцією України, Земельним кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Плата за землю відповідно справляється у вигляді податку на землю або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. 

Якщо фізична особа є землевласником або землекористувачем, то плата за землю справляється у вигляді податку на землю. Право власності або користування підтверджується державним актом, що видається на підставі:

  • придбання землі за договорами купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, інших цивільно-правових угод;
  • безкоштовної передачі земель державної і комунальної власності;
  • приватизації земельних ділянок, що раніше були надані у користування;
  • прийняття спадщини;
  • виділення в натурі (на місцевості) земельної частки (паю);
  • інших документів.

Важливо знати, що навіть якщо у фізичної особи немає документів про право власності або використання землі, яка належить їй, така особа все одно зобов'язана сплачувати податок на землю, оскільки одержання такого документа є добровільним і податок нараховується не за фактом наявності державного акта, а за даними державного земельного кадастру. До податкової інспекції у м. Чернігові щокварталу надходить інформація від регулюючих органів і установ, у тому числі нотаріусів, БТІ і Держкомзему України. На підставі цих даних податківці ведуть облік (реєстр) землевласників, землекористувачів і орендарів.

До речі, якщо ділянкою володіють кілька осіб, то податок сплачує кожен власник окремо та пропорційно своїй частці.

Якщо особа є орендарем землі державної або комунальної власності, то вона вносить орендну плату. Підставою для нарахування плати є договір про оренду землі, що набирає сили після державної реєстрації. Якщо особа орендує земельну ділянку у приватної особи, то вона виплачує власникові орендну плату, а власник ділянки розраховується за землю з державою.

Ставка і розмір податку залежать від площі земельної ділянки, а також від того, де вона знаходиться і як її використовують. Ставка податку не залежить від результатів господарської діяльності на земельній ділянці.

До речі, у 2010 р. від громадян міста до бюджету надійшло плати за користування земельними ділянками  4,5 млн.грн.

Євген Карпенко, заступник начальника
відділу адміністрування майнових податків
ДПІ у м. Чернігові

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Про що розповів протест. Фоторепортаж

SVOBODA.FM