Останнє оновлення: 11:10 середа, 21 травня
АПК
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Як повернути Чернігівщині славу картопляного краю?
Як повернути Чернігівщині славу картопляного краю?

Як повернути Чернігівщині славу картопляного краю?

17 ВЕРЕСНЯ 2010. Поліські області, зокрема Чернігівська, мають забезпечувати картоплею всю країну через цивілізовану систему гуртових ринків.

Про це сьогодні на всеукраїнській нараді з розвитку картоплярства, що пройшла в Чернігівському та Менському районах, сказав заступник міністра аграрної політики України Іван Демчак.

Заступник міністра підкреслив, що попри кліматичні аномалії, яких не було в Україні останні сто тридцять років, під час котрих температура на поверхні ґрунту сягала сімдесяти градусів тепла, національний врожай картоплі буде в межах вісімнадцяти мільйонів тонн. Зазвичай країна за рік споживає шість мільйонів тонн, стільки ж згодовується худобі і п’ять мільйонів залишається на насіння — це сімнадцять мільйонів тонн. Тобто, проблем зі споживанням не буде, а відтак подальшого зростання цін на «другий хліб» не варто очікувати. На думку Івана Демчака, вище п’яти-шести гривень за кілограм картоплі ціни не піднімуться ні за яких умов.

На сьогодні фермер Олексій Бутенко з села Дягова Менського району, якого відвідали учасники наради, реалізує картоплю за гуртовою ціною чотири з половиною гривні за кілограм. Цього року зважаючи на кон’юнктуру ринку він посіяв картоплі менше, ніж зазвичай. І хоча через погодні катаклізми втратив значну частину врожаю, за рахунок ціни надолужує втрачене.

Як зазначив директор ЗАТ НВО «Чернігівеліткартопля» Ігор Шкурко з села Седнів Чернігівського району, чиє підприємство також відвідали учасники наради, за останні вісімнадцять років, що він вирощує картоплю, не було жодного року аби крохмалиста не дала нормального прибутку.

Але, як зазначалось на нараді, останні десятиліття склалася тенденція, що лише три відсотки картоплі на Чернігівщини вирощується промисловим способом, решта — в особистих господарствах населення. І це є проблемою, адже сортооновлення там проходить аби як, через що картопля вироджується.

«Ми не задоволені сучасним станом картоплярства і хочемо відновити колишню славу Чернігівщини як картопляного краю, — зазначив заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Олександр Шанойло. — Для цього в області має бути відроджене промислове картоплярство, чому могла б сприяти держава через систему державних закупівель для потреб збройних сил, спеціальних закладів тощо. Державна допомога в зведенні гуртового ринку в регіоні також сприяла б швидкому виведенню торгівлі аграрною продукцією на цивілізований рівень».

 

Довідка. Попри спад виробництва картоплі останніми роками, Чернігівщина продовжує лишатись серед лідерів в країні з виробництва «другого хлібу», виробляючи п'ятнадцять відсотків всієї української картоплі. Область також є єдиною в державі, де в повному обсязі збереглась система насінництва картоплі.

Коментарі (2)

Tolik | 2010-09-18 22:23

Колись і в самому південному Варвинському районі Чернігівщини вирощували в колгоспах картоплю. А що там вирощується зараз, читайте http://val.ua/economic/region/207434.html От і картопляний край...

Влад | 2010-09-18 14:45

Шанойло, блин специалист нашелся, пригрелся у Хоменки, сам ниче из себя не представляет, взяточник еще тот, и земли награбастал себе за время у кормушки
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM