
«Безкоштовна» медицина недоступна для 8,5% жителів Чернігівщини
У жовтні 2009 року органи державної статистики провели опитування членів домогосподарств, які беруть участь у вибірковому обстеженні умов їх життя. Досліджено доступність для населення послуг охорони здоров’я та лікарських препаратів.
Усього було опитано 310 домогосподарств Чернігівщини.
Про це Високому Валу повідомили в управлінні з надзвичайних ситуацій та питань захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи у Чернігівській області.
У 97,8% опитаних домогосподарств області хто-небудь із членів протягом року потребував медичної допомоги чи придбання ліків та медичного обладнання, проте п’ята частина з них не змогла задовольнити ці потреби. Основною названою причиною недоступності окремих видів медичної допомоги була занадто висока вартість ліків. Це становило 96,5% відповідей.
Залишаються проблеми з доступністю послуг лікарів. За даними опитування, 8,5% домогосподарств при потребі не змогли відвідати лікаря. Основними причинами були занадто висока вартість послуг та відсутність спеціаліста потрібного профілю.
Висока вартість відвідування стоматолога, протезування, проведення медичних обстежень, отримання лікувальних процедур спричинили вимушену відмову від цих видів медичної допомоги значної частини домогосподарств області, члени яких їх потребували.
Значна частина населення, яка потребувала медичної допомоги, повідомила про неможливість лікуватися в стаціонарі. Вимушена відмова від лікування в стаціонарних медичних установах пов’язана із занадто високою вартістю лікування (87,6%) та відсутністю відділень потрібного профілю (12,4%).
З числа осіб, котрі повідомили, що перебували на стаціонарному лікуванні, абсолютна більшість (95,9%) брали із собою до лікарні медикаменти, 63,9% – постільну білизну, 57,1% – їжу. Нічого з перерахованого не брали всього 2,2% таких осіб.
Довідка «Високого Валу»
Стаття 49 Конституції України говорить:
Кожен має право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування.
Охорона здоров'я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм.
Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. Держава сприяє розвиткові лікувальних закладів усіх форм власності.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 9370 |
Посилання до теми:
8.05.2010 Зустріч у госпіталі для інвалідів та ветеранів війни. ФОТОрепортаж
29.04.2010 В обласному госпіталі для ветеранів війни ліжка порожніми не бувають. ФОТО
6.05.2010 Життя і долі. Захищав країну, якій був непотрібен
8.05.2009 Госпіталізовані ветерани не обділені... привітанням. ФОТО
Коментарі (1)
сомневающийся | 2010-05-11 19:17