Останнє оновлення: 14:09 п'ятниця, 9 травня
Посівна
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / До посівної долучаться інвестори
До посівної долучаться інвестори

До посівної долучаться інвестори

За статистичними даними, загальний вал зерна, вирощеного і зібраного аграріями Чернігівщини торік, був найбільший серед поліських областей, а врожайність – на третій позиції.

За словами начальника головного управління агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації Анатолія Максака, у нинішньому хліборобському році є всі підстави, щоб утримати рівень попереднього.

За його даними, озимі на 86 відсотках площ у доброму та задовільному стані. Щодо ярих, то область забезпечена насінням на 117 відсотків, зокрема висококондиційним - на 82 відсотки.

Характерною особливістю цьогорічної структури посівів є 30-відсоткове зростання площ технічних культур, зокрема олійних і цукрового буряку. Очікується, що вже цьогоріч свою роботу поновлять два цукрових заводи, а це у свою чергу дасть робочі місця і забезпечить населення нині дефіцитною солодкою продукцією. Майже 18 відсотків посівів займатимуть кормові культури для тваринництва.

Щодо міндобрив, то їх накопичено 94 відсотки від потреби. Щоправда, дещо недопрацював так званий золотий чорноземний пояс Чернігівщини, а на урожайність саме південних районів покладаються особливі надії. Тим більше, що орендарі несуть відповідальність ще й за довірені їм селянські паї, тож просто зобов'язані, вибираючи із землі запаси поживних речовин, поповнювати їх. І хоч часу на виправлення ситуації вже небагато, робота у цьому напрямку триває.

Незважаючи на те, що машинно-тракторний парк Чернігівщини на 85-95 відсотків відпрацював свій амортизаційний термін, в області достатня кількість техніки для проведення сільгоспробіт в оптимальний термін. На кінець березня її готовність до роботи становила понад 90 відсотків.

Чернігівчани планують дещо зекономити на дорогих нафтопродуктах шляхом широкого використання енергозберігаючих технологій. Для цього в області є 1500 агрегатів поверхневого обробітку грунту, з них 600 високопродуктивних. Торік шляхом прямого посіву No-tіll було посіяно 46 тис. га зернових.

Щодо забезпечення аграріїв пально-мастильними матеріалами, то велика надія покладається на виконання урядом доручення Президента щодо розробки і втілення в життя першочергових антикризових заходів. Адже технологічна потреба господарств Чернігівщини на весь період весняно-польових робіт дизпаливом забезпечена лише на 29 відсотків, бензином - на 44%.

Обласні управління аграрного розвитку та Нацбанку провели нараду з представниками комерційних банків, де досягли принципової домовленості щодо кредитування підприємств під посівну. Єдиним стримуючим чинником є дорога вартість кредитних ресурсів: від 25 до 28 відсотків.

Якщо уряд знайде можливість частково компенсувати високі банківські ставки і аграрії отримають кошти на вигідних умовах, вони готові поборотися за великий хліб. Тим більше, що в області для цього використовують усі резерви. Зокрема, залучаються в обробіток землі держвласності, що раніше не використовувалися. Це пов'язано із залученням в область інвесторів, що проходять вимогливий відбір, особливо в частині розвитку сільських територій і соціальних гарантій селу.

До речі, за останні два роки інвесторам надано понад 100 га такої землі. Також планується розширити у північних районах області посіви кукурудзи, гречки, бобових і насінників багаторічних трав, а також відродити на поліських полях таку культуру, як льон. 

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM