Останнє оновлення: 09:51 вівторок, 4 листопада
Податківці / Платники
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Податківці дослідили, що про них думають платники
Податківці дослідили, що про них думають платники

Податківці дослідили, що про них думають платники

Податківці Чернігівщини провели опитування громадської думки щодо діяльності органів державної податкової служби у першому кварталі цього року.

Респондентам пропонувалося оцінити діяльність ДПС та діючої системи оподаткування в Україні. Результати опитування дозволяють знати суспільну думку щодо необхідності податкової реформи.

Підсумки першого етапу опитування засвідчили, що більшість громадян (55,1%) оцінюють роботу податківців з налагодження партнерських відносин з платниками податків як добру, а 15,7% - як дуже добру, задовільною цю роботу вважають 29% респондентів.

Про професіоналізм працівників податкової служби свідчать відповіді наших громадян на запитання щодо роз’яснення податкового законодавства. Так, 73,2% респондентів вважають, що послуги з роз’яснення податкового законодавства завжди надаються вчасно й на високому професійному рівні, 18,9% громадян ці послуги задовольняють, невдоволені ними - 0,4%, іншим важко відповісти на це запитання.

Мабуть, завдяки цьому у 49,3% опитаних не виникає жодних проблем під час сплати податків, заповнення та подання податкової звітності тощо, у 5% громадян іноді виникають окремі запитання, а проблеми під час виконання податкових зобов’язань постійно мають лише 1% опитаних.

Велику увагу податківці приділяють розгляду звернень громадян, тому думка респондентів з цього питання для них є дуже важливою.

Так, 559 респондентів (62,3%) вважають, що запити розглядаються своєчасно та якісно, 18 опитаних (2%) оцінюють рівень розгляду звернень як задовільний, а 0,1% громадян вважають, що відповіді на запитання мають формальний характер i не вирішують питання по суті. Щоправда, 318 опитаних платників податків (35,4%) не змогли відповісти на це запитання.

Серед чинників, які негативно впливають на авторитет податкових органів, на думку 11,4% опитаних – це нестабільність та недосконалість податкового законодавства Такий фактор як часті зміни в законодавстві вказали 10,4% респондентів, неоднозначне тлумачення норм податкового законодавства - 10,9%, значні штрафні санкції - 9,9%, високі ставки податків - 9%, відсутність Податкового кодексу - 10,5%.

Окрім зазначених чинників мають місце ще й такі, як скорочення штатної кількості працівників органів ДПС і плинність кадрів - 5,1%, а також важка та заплутана звітність – майже 10%. Незначна кількість платників податків серед факторів, що негативно впливають на авторитет податкової служби, зазначили корупційні дії (1,3%) та бюрократизм (2% респондентів).

На запитання «Чи доводилося у податкових органах спостерігати випадки неуважності, тяганини, грубощів, стояти в чергах» 79% опитаних громадян відповіли, що ніколи, 9,5% зазначили, що іноді це з ними траплялося, і не змогли відповісти – 10,5 % респондентів.

Щодо оцінки громадськістю виконання працівниками органів ДПС своїх функціональних обов’язків, то понад 57% респондентів зазначили, що працівники ДПС добре виконують свої обов’язки, майже 10% громадян поставили оцінку «задовільно», більше 32% - «відмінно».

Опитування проводилось під час взяття на облік суб’єктів підприємницької діяльності, проведення семінарів, лекцій для платників податків, засідань «круглого столу» за участю підприємців, зустрічей з трудовими колективами тощо. Податківці пропонували громадянам заповнити анкету щодо оцінки діяльності Державної податкової служби України.

Було опитано 896 респондентів різного віку в усіх районах області. Найбільший відсоток опитаних становлять громадяни віком від 35 до 50 років (41,2%), на другому місці (35,4%) - віком від 25 до 35 років. Серед інших категорій: від 18 до 25 років - 14,5%, від 50 до 60 - 7,5%, понад 60 років - 1,5%.

Відділ масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян
ДПА в Чернігівській області

закрити

Додати коментар:

Фотоновини

  Міс-Латвія приїздила в Чернігів. ФОТО

SVOBODA.FM