
Сніги та морози не позначились на озимих культурах
Згідно з даними спостереження за життєздатністю рослин під час зимівлі, стан озимих культур в Чернігівській області визначено як добрий та задовільний.
Про це повідомляє «Аграрний сектор України» з посиланням на Чернігівську облдержадміністрацію.
Наприкінці січня на озимих полях господарств області були відібрані моноліти – відповідні цільні шматки ґрунту з рослинами, які потім проростали у тепличних умовах протягом 10-15 діб.
У підсумку було визначено кількість життєздатних рослин та рослин, що загинули — їх відсоток виявився незначним. Монолітний метод спостереження за озиминою здійснюється протягом зимового сезону тричі — у січні, лютому та березні.
Умови нинішньої зими з низьким температурним режимом та великим шаром снігу експерти вважають нормальними, оскільки пшениця, жито, ячмінь та інші озимі культури бояться не стільки морозів, скільки порушення кисневого обміну.
А це відбувається, коли поля озимини замість снігу вкриті шаром льоду, який перекриває доступ кисню. Саме така зима із товстою льодовою кіркою була у 2003 році, і це спричинило значні втрати врожаю озимих культур.
Наявність шару снігу захищає рослини від морозів: кожний його сантиметр — приблизно на один градус. І хоча сучасні сорти озимої пшениці витримують морози до 25 градусів, а жита — до 30-40, все одно оптимальний температурний режим є бажаним. Також снігові опади корисні тим, що весною даватимуть необхідне для швидкого розвитку рослин зволоження ґрунту.
Довідка
Під урожай 2010 року озимими культурами засіяно в області 293,1 тисячі гектарів, що на 4% менше, ніж під минулорічний врожай (але на 5% більше, ніж планувалось). Найбільші площі займають пшениця, жито та ріпак.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7258 |
Посилання до теми:
16.12.2009 Посіви озимих на Чернігівщині у 2009 році скорочено на 9%
10.12.2009 Миші надміру розплодилися
24.11.2009 "Королева полів" здивувала врожаєм
12.11.2009 223 мільйона яєць до дня сільського господарства
23.10.2009 «Антикризове» тепло – з мокрого сміття! ВІДЕО
16.10.2009 Винищення села: Безкоштовна картопля
Додати коментар: