Останнє оновлення: 08:30 четвер, 13 листопада
Оподаткування / Роз'яснення
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Спеціальне водокористування – платне!

Спеціальне водокористування – платне!

Запроваджено нормативи збору за спеціальне водокористування в частині використання поверхневих та підземних вод.

Зокрема, встановлені нормативи збору за спеціальне водокористування в частині використання поверхневих та підземних вод, які входять до складу напоїв.

Про це «Високому Валу» повідомила Ірина Дугінець, начальник відділу адміністрування платежів за землекористування, місцевих податків і зборів, ресурсних (рентних) та неподаткових платежів ДПІ у м. Чернігові.

Відповідно до Водного кодексу України, водокористувачами в Україні можуть бути підприємства, установи, організації і громадяни України, а також іноземні юридичні і фізичні особи та особи без громадянства.

Водокористувачі можуть бути первинними і вторинними .

Первинні водокористувачі – це ті, що мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води.

Вторинні водокористувачі – (абоненти) це ті, що не мають власних водозабірних споруд і отримують воду з водозабірних споруд первинних водокористувачів та скидають стічні води в їх системи на умовах, що встановлюються між ними.

У дозволі на спеціальне водокористування встановлюється ліміт забору води, ліміт використання води та ліміт скидання забруднюючих речовин .

У даному випадку, первинному водокористувачу у дозволі на спеціальне водокористування встановлюється ліміт використання води, а у договорі між первинним та вторинними водокористувачами встановлюються такі ліміти вторинним водокористувачам.

Якщо первинний водокористувач, що здійснює забір води, частину такої води відвантажує в цистернах та інших ємкостях іншому водокористувачу, то вода стає товаром і відбувається факт купівлі-продажу такого товару.

Первинний водокористувач при цьому сплачує передбачені законодавством обов’язкові податки і збори, а збір за спецводокористування сплачує лише в частині використаної ним води на власні виробничі та господарсько-побутові потреби.

Вторинний водокористувач, що отримує воду від первинного водокористувача у цистернах та інших ємкостях, сплачує первинному водокористувачу за воду, як за товар, ціну, передбачену договором купівлі-продажу, і лише при використанні такої води у власній господарській діяльності водокористувач сплачує збір за спецводокористування в частині фактично використаних ним обсягів води (для виробничих та господарсько-побутових цілей) за діючими нормативами, встановленими для водних об’єктів відповідної території та збір за спецводокористування в частині фактично використаних обсягів води, що входить до складу напоїв (при виготовленні напоїв) за діючими нормативами, встановленими для води, що входить до складу напоїв.

При визначенні нормативів водозбору у цьому році застосовується коефіцієнт 1,439.

На обліку у ДПІ у м. Чернігові нараховується 293 платника водозбору юридичних осіб. З початку року ними сплачено 4,9 млн.грн на 662,1 тис. грн.. більше чім у попередньому році за цей період.

закрити

Додати коментар:

Фотоновини

  Зачаровані театром. Литовські хроніки. 1 ч.

SVOBODA.FM