Останнє оновлення: 11:10 середа, 21 травня
Від дров- до газу, від газу - до дров
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Стан впровадження енергозберігаючих технологій на Чернігівщині
Стан впровадження енергозберігаючих технологій на Чернігівщині

Стан впровадження енергозберігаючих технологій на Чернігівщині

Про стан впровадження енергозберігаючих технологій в житлово-комунальній та бюджетній сферах у Чернігівській області розповів сьогодні начальник головного управління ЖКГ Віктор Геращенко на нараді у Чернігівській ОДА.

За його словами, найбільшим енергоефективним заходом стало використання КЕП „Чернігівська ТЕЦ" ТОВ фірми „ТехНова" теплової енергії пару, який утворюється під час охолодження турбогенератора №1 для теплопостачання.

Вартість заходу становила 1,7 млн. грн., щорічна економія майже 3,5 млн. грн.

Загальні капіталовкладення у енергозбереження на об'єктах водопровідно-каналізаційного господарства минулого року становили 15,1 млн. грн., що забезпечить щорічну економію електричної енергії більше 1,5 млн. кВт год.

Проведено заміну 5,8 км водопровідних мереж і 4,2 км каналізаційних мереж.

З резервного фонду державного бюджету було виділено на проведення невідкладних аварійно-відбудовних робіт на напірному колекторі м. Чернігова 11,2 млн.грн. За рахунок цих коштів було прокладено 2,4 км колектору, що забезпечить щорічну економію електроенергії більше 200 тис. кВт год.

Було замінено насосне обладнання на чотирьох каналізаційних насосних станціях (Ічня, Ніжин, Прилуки, Семенівка) та на каналізаційних очисних спорудах у м. Чернігові. Загальні витрати становили 1,3 млн.грн., очікувана щорічна економія електроенергії - 650 тис. кВт год.

Але не дивлячись на вищезгадане, на низькому рівні знаходиться робота щодо використання на котельнях бюджетної сфери торф’яного палива та відходів деревообробки, обсяги яких в області значні.

Торф'яний ресурс регіону становить 252 млн. тонн, з яких балансові -112 млн.тонн, що у газовому еквіваленті дорівнює 105 млрд. куб.м. Річні обсяги заготівлі дров та накопичення відходів деревини складають близько 205 тис.м3.

За умов повного завантаження наявних виробничих потужностей торф’яної галузі та використання у повному обсязі відходів деревообробної промисловості є можливість щорічно зменшити споживання природного газу приблизно на 100 млн. куб.м., а це майже 160,0 млн.грн.

Повільно проводиться робота з впровадження приладів обліку споживання енергоресурсів (води та теплової енергії) у бюджетній сфері Бобровицького, Городнянського, Коропського, Корюківського, Менського, Прилуцького, Ріпкинського, Щорського районів та в містах Ніжин і Прилуки.

Залучення інвестицій та банківських кредитів, перш за все іноземних, сприяло б запровадженню заходів з енергозбереження на об'єктах житлово-комунального господарства та бюджетної сфери, як вважає пан Геращенко. Проте позитивні напрацювання в даному напрямку можна відмітити лише у містах Чернігів, Ніжин, Прилуки та Прилуцькому районі.

З метою забезпечення енергозберігаючої моделі розвитку усіх сфер суспільного виробництва області облдержадміністрацією була розроблена Програма енергозбереження Чернігівської області на 2009-2015 роки.

У Програмі визначені пріоритетні завдання, які потребують першочергового вирішення. Для виконання Програми, за словами доповідача, потрібно залучити більше 1 млрд. грн. Це дозволить зекономити 101,5 тонн умовного палива, у тому числі: теплової енергії - 31,3 тис. Гкал, електроенергії - 62,6 млн. кВт.год та природного газу - 59,3 млн. м куб.

Також у 2009 році планується проведення реконструкції напірного каналізаційного колектору у м. Чернігів, вартість робіт якого складе 19,4 млн.грн. В наслідок чого економія електроенергії буде складати 540 тис. кВт год.

У 2010-2015 роках для запровадження енергозберігаючих заходів у водопровідно-каналізаційному господарстві планується залучити 215,8 млн.грн., що забезпечить економію електричної енергії в сумі 15,8 млн. кВт год.

Продовжиться робота щодо встановлення на насосному обладнанні приладів частотного регулювання на загальну суму 10,0 млн.грн. Щорічна економія електроенергії становитиме 500,0 тис.кВт.год. Заміна аварійних ділянок водопровідно-каналізаційних мереж - 35,0 млн.грн., економія електроенергії -2,5 млн. кВт год на рік.

В цілому у 2009 році за рахунок впровадження в усіх сферах суспільного виробництва запланованих енергозберігаючих заходів очікується річна економія енергоресурсів на рівні 38,7 тис. тонн умовного палива. 

Коментарі (1)

ЧПО | 2009-06-26 09:44

Дозвольте людям встановлювати котли в багатоповерхівках. і нахіг ваші ТЕЦи і беци.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM