Останнє оновлення: 11:51 понеділок, 13 січня
Криза / Статистика
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Кризові зарплати: Хто жирує, хто бідує?
Кризові зарплати: Хто жирує, хто бідує?

Кризові зарплати: Хто жирує, хто бідує?

В умовах фінансово-економічної кризи ринок праці Чернігівщини у листопаді 2008 року характеризувався значним збільшенням обсягів невиплаченої заробітної плати та зменшенням її середнього рівня.

Про це "Високому Валу" повідомила Діана Ашихміна, заступник начальника Головного управління статистики у Чернігівській області.

Так, у порівнянні з жовтнем середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника в листопаді зменшилася на 3,4% та становила 1416 грн.

Найменша заробітна плата була нарахована працівникам мисливства (520 грн.), оброблення металевих відходів та брухту (625 грн.), виробництва дерев`яних будівельних конструкцій та столярних виробів (642 грн.).

Серед найбільш високооплачуваних у листопаді були працівники управління у сферах фінансової та податкової діяльності (3840 грн.), діяльності у сфері обов`язкового соціального страхування (3179 грн.), діяльності у сфері юстиції та правосуддя (2980 грн.), трубопровідного транспорту (2827 грн.) тощо.

Складною залишається ситуація з виплатою вже нарахованої заробітної плати.

Так, у 1,9 раза проти попереднього місяця та в 4,5 раза в порівнянні з початком року зросла загальна заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах області і на 1 грудня становила 27,9 млн.грн.

Борги працівникам діючих (економічно активних) підприємств були зафіксовані на рівні 18,8 млн.грн.

Підприємства та організації області були невзмозі забезпечити повну зайнятість працівників: 5,7% середньооблікової кількості штатних працівників у листопаді перебували у відпустах з дозволу та ініціативи адміністрації та 5,6% – працювали в режимі скороченого робочого дня (тижня).

Найбільша кількість працівників, яка не працювала через відпустки з дозволу та ініціативи адміністрації, була в лісовому господарстві (35,1% зайнятих у цьому виді економічної діяльності), транспорті (20,6%) та промисловості (12,8%), а найбільше працювали в режимі скороченого робочого часу в будівництві (29,2%) та промисловості (13,2%).

Коментарі (1)

Людмила | 2008-12-22 12:52

Не, ну не ядрен-батон? Фискалы больше всех получают? Вот тебе и кино:кто не работает, тот ЕСТ
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новорічна локація у Чернігові

SVOBODA.FM