Останнє оновлення: 13:38 вівторок, 7 січня
Бухгалтерська звітність
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / ДПІ: Обирайте електронну звітність! Інакше...
ДПІ: Обирайте електронну звітність! Інакше...

ДПІ: Обирайте електронну звітність! Інакше...

На дворі комп’ютерний вік, а багато бухгалтерів і досі подають звітність до податкової інспекції на паперових носіях.

Про це розмова з начальником ДПІ у м. Чернігові Федором Уляненком.

– Що дає електронна звітність?

– Почнемо з того, що подання звітності в електронному вигляді привабливе не тільки для платників, але і для податківців. Вона не потребує нічого такого, що могло б ускладнити роботу бухгалтера, адже тут нема ні паперів, ні біганини та очікування у чергах.

Для налагодження такої звітності потрібен лише комп’ютер, відповідне програмне забезпечення та вихід в мережу Інтернет. Така податкова звітність нагадує звичайну електронну пошту і окремо виділена лінія для неї не потрібна. Здавати звітність в електронному вигляді можуть СГД – юридичні і фізичні особи.

Які переваги подання електронної звітності?

– Електронна податкова звітність перевершує паперову звітність.

Для бухгалтерів, які сумніваються, розкажу про її плюси: по – перше, це економія часу; можливість відправити звіт у будь-який зручний для бухгалтера час; можливість своєчасно виявити помилки у звітах, а також здати виправлений звіт повторно ( прийнятою вважається остання версія звіту); можливість використовувати власне програмне забезпечення: 1С, Бест-звіт, Парус-Підприємство тощо.

Наприклад, режим секретності тут досягається програмним забезпеченням, за допомогою якого лист з електронною звітністю шифрується дуже надійно. Для того щоб підібрати такий ключ, треба прорахувати кілька мільярдів варіантів. До тог ж цей документ захищає електронна печатка підприємства та електронний підпис директора.

Наскільки доступна звітність в електронному вигляді?

– Можливість використання електронної послуги залежить від вартості цієї послуги. Спочатку це було дорого, тому перші пропозиції щодо здачі електронної звітності в Україні не отримали широкого поширення. Зараз ціна на здачу деяких видів звітності стала реальною.

Наприклад, щоб юридичній особі здавати податкову звітність, достатньо одноразово заплатити приблизно від 200 до 1000 гривень на рік, та і то за електронні цифрові підписи (ЕЦП). ЕЦП можна отримати в одному з акредитованих центрів сертифікації. Причому кожен центр вартість встановлює самостійно.

Я можу назвати перелік сертифікаційних центрів у м. Чернігові, це: ЗАТ “Інфраструктура відкритих ключів”, договір – 14038, Чернігів, вул. Молодчого, 44, кім. 44. тел.: (0462) 62-58-17, факс: (0462) 62-58-17; ТОВ “Український сертифікаційний центр”- 14000, Чернігів, вул. Кирпоноса, 8-а, оф.4, тел.: (0462) 67-60-01; ТОВ «Арт-мастер», договір - 14000, Чернігів, вул. Воровського, 24, тел.: (0462) 67-80-57, факс: (0462) 67-80-57.

Що потрібно для здачі електронної звітності?

– Для цього необхідно отримати потрібну кількість ЕЦП. Податківці міста готові допомогти підготувати і подати до податкової інспекції договір про визнання електронних документів у двох примірниках з підписом керівника, бухгалтера підприємства (підприємця), завірений печаткою, і сертифікати відкритих ключів.

Бухгалтерові, який наважився модернізувати свою щоденну роботу, зовсім не треба перенавчатися, аби опанувати навички електронної звітності. Електронна сторінка є подібною до паперового звітного документа. При її заповненні слід врахувати, що комп’ютерна програма дозволяє виявити помилки заповнення документа податкової звітності. До того ж робиться ще купа операцій, формування назви електронного файлу, шифрування документа, накладання електронного підпису та печатки.

При застосуванні електронної звітності помітна частка роботи, яка раніше забирала чимало часу, робиться одним натисканням кнопки.

Отримавши електронний звіт, ми проводимо його розшифрування, перевірку ЕЦП, відповідність електронного документа затвердженому формату. На підтвердження отримання звіту платнику відправляють першу квитанцію. Датою і часом надання звіту вважають дату і час, зафіксовані саме в першій квитанції. Якщо вона не надійшла, то звіт вважається не отриманим. Також підтвердженням прийняття звіту є друга електронна квитанція. Коли звіт був сформований з помилкою, то у другій квитанції буде сказано про його неприйняття із зазначенням причин.

Терміни подання звітності в електронному вигляді не відрізняються від термінів, встановлених для звітності на папері. Є ще один нюанс, який ви повинні знати: отримання звітності податковою інспекцією підтверджує перша квитанція, яку ми направляємо платнику, а прийняття (неприйняття) цих документів підтверджує друга квитанція.

Підсумовуючи сказане, хочу наголосити: коли звітність надіслана до 16:00 години, – платник податків отримує другу квитанцію протягом 2-х годин з моменту прийняття (неприйняття). А якщо після 16:00, то протягом перших 2-х годин наступного робочого дня. Прохання до вас - не подавати звітність в електронному вигляді в останній день, та ще і після 16:00 – ризиковано.

Формування податкової звітності та реєстрів податкових накладних в електронному вигляді дозволить не тільки автоматизувати та упорядкувати документообіг, а і забезпечити якомога менше втручання в діяльність суб’єктів господарювання, скоротити термін проведення податкових перевірок щодо правомірності відшкодування заявлених сум ПДВ.

І на останнє. Якщо з якихось причин у вас не виходить здати звіт в електронному вигляді (наприклад, збій у роботі програмного забезпечення, проблеми з Інтернетом тощо), це завжди можна зробити старим перевіреним способом, а саме на паперових носіях.

Ще хочеться додати, що на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо удосконалення системи адміністрування податку на додану вартість» стосовно забезпечення відповідно до законодавства криптографічного і технічного захисту поданої платниками податків інформації та посилення контролю за дотриманням вимог до її конфіденційності, з 1 січня 2009 року приймання податкової звітності в електронному вигляді буде проводитись тільки за умови використання надійного засобу електронного цифрового підпису з посиленим сертифікатом.

Для розширення сервісних функцій для платників податків розроблена технологія отримання платником за його електронним запитом переліку помилкових індивідуальних податкових номерів контрагентів-платників ПДВ.

Інформація про нові електронні послуги розміщена за електронною адресою www.dpa.dp.ua в окремому банері «Нова електронна послуга».

Розмову вела Ірина БЕРЕГОВА

Коментарі (1)

Дістали! | 2008-11-17 12:40

Чергова обдирайлівка.
В "акредитованих центрів сертифікації" свої люди сидять? Копічину заробляють? З вами чмошничками діляться? Ах ви ж скоти ненажерливі!
  Розкажіть краще, як викручуєте руки людям, примусово заставляючи переходити на "електронну звітність".
Янголятка драні!
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новорічна локація у Чернігові

SVOBODA.FM