Основні країни-партнери Чернігівщини у зовнішній торгівлі товарами
За 9 місяців 2008 року зовнішньою торгівлею товарами в області займалися 334 підприємства та організації.
Партнерами їх були 95 країн світу. Серед них основні – це Російська Федерація, Німеччина, Білорусь, Польща, Італія, Франція, Туреччина, Китай, Молдова та Румунія.
Зовнішньоторговельний оборот товарами з цими країнами формував 74% загального обороту області.
При цьому експорт товарів становив 260 млн.дол.США, імпорт – 184 млн.дол.США.
Порівняно з 9 місяцями 2007р., обсяг зовнішньої торгівлі з усіма найбільшими партнерами збільшився.
Про це "Високому Валу" повідомив Г.І.Соловйов, заступник начальника Головного управління статистики у Чернігівськіф області.
Сальдо зовнішньої торгівлі товарами склалося позитивне з такими країнами, як Росія, Білорусь, Молдова, Італія, Польща, Туреччина. Від’ємне – з Німеччиною, Францією, Румунією та Китаєм.
Як і в попередні роки, найбільшим попитом товари Чернігівщини користувалися на ринку Росії, до якої експортували вироби з паперу та картону, нитки синтетичні, текстильні матеріали та наземні транспортні засоби.
В експорті до Білорусі домінували текстильні матеріали, чорні метали, вироби з паперу та картону, полімерні матеріали, пластмаси та механічне обладнання.
До Молдови вивозилися здебільшого вироби з паперу та картону, продукція борошномельно-круп’яної промисловості, лісоматеріали, кукурудза, хлібобулочні, борошняні кондитерські вироби, алкогольні та безалкогольні напої.
Італія отримувала переважно взуття, хімічні штапельні волокна, деревину та вироби з неї, Туреччина – лісоматеріали та хімічні штапельні волокна.
До Польщі відвантажували нафту та продукти її перегонки, деревину та вироби з неї, одяг текстильний тощо.
Найбільші обсяги імпорту надходили з Німеччини та Російської Федерації.
Асортимент німецьких товарів визначали механічне обладнання, папір та картон, полімерні матеріали та пластмаси, хімічні штапельні волокна.
Росія імпортувала, в основному, папір та картон, продукти перегонки нафти, вовну, механічне обладнання, електричні машини та устаткування.
Головними статтями імпорту з Франції були органічні хімічні сполуки, механічне обладнання та вовняні тканини.
Основу надходжень із Італії становили шкіряна сировина, полімерні матеріали та пластмаси, механічне обладнання, вовняні тканини та пряжа, частини взуття, нитки синтетичні та тканини з них.
З Китаю надходили полімерні матеріали, пластмаси, механічне обладнання, інструменти, вироби з гуми, тютюн, хімічні штапельні волокна тощо.
Вагому частку імпорту з Польщі складали механічне обладнання, полімерні матеріали та пластмаси, інструменти, папір та картон, наземні транспортні засоби.
Із Білорусі ввозили переважно механічне обладнання, продукцію борошномельно-круп’яної промисловості, хімічні штапельні волокна, папір та картон, з Румунії – механічне обладнаня.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 11281 |
Посилання до теми:
12.11.2008 Секонд подорожчає. Одяг з Туреччини і Китаю увійде в моду?
9.11.2008 Чому їмо ГМО? Експеримент з невідомими
23.10.2008 Шлях Росії – від колонізатора до колонії?
22.10.2008 Конфіскат: Порядок розпорядження майном
Додати коментар: