Профспілка: Соціальна сфера в центрі уваги
Навчально-методичний центр Федерації профспілкових організацій Чернігівської області спільно з Центральною радою і обласною організацією профспілки працівників соціальної сфери провів два представницьких семінари.
Працівники закладів соціальної сфери у Чернігівській області об’єднані в профспілку, яку очолює Віталій Лисіч. Обласна організація профспілки працівників соціальної сфери створена відносно недавно (у 2004), але вже здобула авторитет і повагу працівників галузі.
Про ефективну роботи профспілки свідчить той факт, що кожного року обласний комітет поповнюється новими первинними профспілковими організаціями. До його складу входять профкоми міських та районних управлінь праці та соціального захисту населення; територіальних центрів соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян; територіальної інспекції праці; будинків-інтернатів та інше.
Перший семінар проведено для голів профкомів Головних управлінь праці і соціального захисту населення всієї України, а другий – установ і організацій, які входять до обласної організації профспілки.
За час семінару учасники прослухали лекції, взяли участь у тренінгах, що стосувалися, як сфери їхньої професійної діяльності (оплата праці, бухгалтерський облік в первинній профспілковій організації тощо), так і особистісного розвитку (роль лідера в управлінні організацією, створення команди, українська культура).
З інформацією щодо державних гарантій на оплату праці, перед своїми колегами виступила Катерина Тимощенко – заступник керівника Головного управління праці і соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації.
Навчання було не єдиною метою організації заходу. В ході семінару голови профспілкових організацій мали змогу обговорити в професійному колі найбільш болючі проблеми розвитку галузі та профспілкового руху, а головне – визначити напрямки подальшої діяльності. Як виявилося, проблем вистачає не тільки у найманих працівників, а і у тих, хто повинен їм допомагати.
Зокрема, зарплата працівників управлінь праці і соціального захисту, виявляється, чомусь найменша серед усіх управлінь і відомств органів виконавчої влади області. Важко це пояснити, зважаючи на характер і обсяги роботи фахівців цього відомства. Адже працювати з людьми – найскладніше, тим більше, коли люди приходять з конкретною проблемою і вимагають її вирішення.
Профспілка працівників соціальної сфери вже не перший рік вимагає прийняття змін до Закону України “Про соціальні послуги” в частині встановлення гарантій, аналогічних працівникам бюджетної сфери, що мають базові галузеві закони, бо до цього часу працівники соціальної сфери залишаються чомусь несправедливо забутими. І це не єдиний приклад. Потребує свого вирішення проблема надання прав на пенсію за вислугу років медичним, педагогічним працівникам інтернатних закладів, які пропрацювали в системі більше 25 років.
Центральна Рада профспілки неодноразово ставила питання про зарахування стажу роботи для працівників психоневрологічних будинків-інтернатів та дитячих будинків-інтернатів ІІ-ІV профілю, які обслуговують психічнохворих осіб в подвійному розмірі. Стаття 60 Закону України “Про пенсійне забезпечення” передбачає зарахування стажу роботи працівників охорони здоров’я, які обслуговують пацієнтів згаданої категорії, в подвійному розмірі, а на працівників психоневрологічних інтернатів, які згідно типового положення відносяться до санітарно-лікувальних установ, ця стаття не поширюється.
Як відзначив, завершуючи семінар Володимир Тьоткін – голова Центральної ради профспілки працівників соціальної сфери: “На всіх рівнях виконавчої і представницької влади, нам часто кажуть, що профспілка працівників соціальної сфери вже просто замучила всіх своїми листами, вимогами, переговорами. Я Вас запевняю, що будемо і далі працювати в тому ж руслі. Нікому не дамо спати спокійно”.
Що ж… залишається лише сподіватися, що всі підняті і обговорені проблеми знайдуть своє вирішення в найближчому майбутньому.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 10070 |
Посилання до теми:
22.10.2008 Пекарі мітингують. Чернігівщина може залишитися без хліба? ФОТОрепортаж
20.10.2008 "Блєстящій дірєктор" за 231 тисячу боргу
17.10.2008 Зустрічайте: 10-годинний раб-день
13.10.2008 Рабський Tрудовий кодекс: Перші перемоги
7.10.2008 Всесвітній день дій за гідну працю. Фото
18.09.2008 Чернігів: Відбулося засідання обласної соціально-економічної ради
22.07.2008 Житло для молоді і селян – рецепт поліпшення справ з будівництвом на Чернігівщині
16.07.2008 Квіти подарували? Сплатіть податок!
4.07.2008 Дітей – на море. За півціни. ФОТО
26.06.2008 На морі відпочинуть 400 дітей працівників держустанов Чернігівщини
19.06.2008 Сучасний Гомель очима чернігіських профспілок. ФОТО
19.06.2008 Митниця влаштувала День здоров'я для працівників. ФОТО
11.06.2008 Театр – не тюрма: Директор звітуватиме. ФОТОрепортаж пікету
Додати коментар: