Останнє оновлення: 12:03 четвер, 13 березня
Медицина і суспільство
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Клініка, дружня до молоді: Дитячий алкоголізм проти здорового способу життя?
Клініка, дружня до молоді: Дитячий алкоголізм проти здорового способу життя?

Клініка, дружня до молоді: Дитячий алкоголізм проти здорового способу життя?

Скептицизм проти обізнаності?

"У підлітків багато спокус, вони не думають про те, що далі буде в житті. Саме це і є причиною їх помилок. Якщо в них є страх, то він допоможе їм їх уникнути. Але, на жаль, іноді їх батьки самі ведуть нездоровий образ життя", - наголосила завідуюча Клініки, дружньої для молоді Любов Семенюк.

23 вересня 2008 р. у приміщенні чернігівської Дитячої міської поліклініки № 2 пройшла прес-конференція з лікарями "Клініки, дружньої до молоді".

Вона була присвячена соціальним проблемам та проблемам у медицині. В ході її лікарі негласно агітували за здоровий спосіб життя.

На прес-конференції звучала теза: "Пиво та спорт – речі несумісні!" Підкреслювалось, що все ж таки на великих біл-бордах рекламують алкогольні напої замість соціальної реклами. Хоча і проголошується, що розміщення соціальної реклами безплатне, але на практиці виходить дуже-таки коштовне.

Лікарі пояснювали, що різноманітні слабоалкогольні напої дуже шкідливо впливають на дитячій організм та руйнують печінку, оскільки там міститься велика кількість неякісного алкоголю, барвники, консерванти і таке інше. І які у цих підлітків народяться діти, якщо вони п'ють цю гидоту кожен день?!

"Про яку націю, про яких дітей, яких будуть народжувати ці підлітки, може йти мова?", - зауважила Любов Семенюк.

Сама Клініка існує на ентузіазмі її працівників. Але потрібні такі клініки і у області, у районних містах і містечках! Проте, для цього, на думку головного лікаря міської дитячої поліклініки № 2 Ганни Якубової, необхідні такі ж ентузіасти, які б прониклися цією ідеєю.

"Клініка, дружня до молоді" проводить лекції для підлітків з міста та з району. "Ми побачили суцільний вакуум у дітей. Вони нічого зовсім не знають", - підкреслила Ганна Якубова. Вони також показують підліткам фільми. Один з найбільш популярних – фільм про аборти, який дуже впливає на дівчаток.

Проблемою є також, що у районах діти та підлітки зовсім не проінформовані про захворювання, які передаються статевим шляхом, про ВІЛ-інфекцію та СНІД, про шкідливість алкоголю і наркотиків. У них дуже великий інтерес до соціальних плакатів та брошур, а у сільських дітей "квадратні очі", оскільки для них ця інформація зовсім нова. Вчителі і гроші якійсь отримують за уроки валеології, біології, а виходить, що діти нічого не знають... Показово при цьому, що діти з районів запитують у лікарів та працівників Клініки, коли ще можна знову приїхати.

Працівники Клініки відмічають, що підлітки з районів готові до сприйняття нової інформації, вони більш виховані, відкриті, вони – діти, у порівнянні з міськими підлітками, які іноді бувають скептиками та циніками. До останніх набагато важче донести інформацію.

Складна ситуація складається і всередині самих дитячих поліклінік та лікарень. Гостро не вистачає лікарів!

- «Педіатрів не вистачає не лише у нашій області, а й взагалі по Україні. Це пов’язано з тим, що були закриті педіатричні факультети і 6 років ми вже не випускали лікарів-педіатрів, оскільки вирішили перейти на сімейну медицину. Але поки що жоден сімейний лікар у місті не взявся лікувати дитину. Сьогодні майже половина лікарів практично пенсійного віку.

Якщо б на сьогоднішній день до мене прийшло 40 лікарів разом зі спеціалістами, я би всіх їх прийняла. Всі лікарі працюють на декількох ставках, «на ізнос». Це катастрофа не лише для міста, а й для країни. Педіатрія – хліб, один з нелегких. У педіатрії сьогодні велика відповідальність і такі вимоги, що йти ніхто не хоче. В цьому році на область прийшло 3 педіатри.

Випускники медичних факультетів йдуть працювати на іншу роботу, не пов’язану з медициною або закінчують інші вузи. А у нас платять 800 гривень і пішки потрібно ходити по викликах. Дякуємо, що наші лікарі працюють до сих пір і не кидають все», - зауважила Ганна Якубова.

Наголошувалось, що потрібні зміни у державній політиці в галузі охорони здоров’я, підвищення заробітної платні лікарям. Інакше не відомо, що буде далі.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новий дім у Німеччині - що українці думають про своїх співвітчизників, які втекли

SVOBODA.FM