Останнє оновлення: 14:09 п'ятниця, 9 травня
За і проти
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Цементний завод: Проект, який нищиться владою?
Цементний завод: Проект, який нищиться владою?

Цементний завод: Проект, який нищиться владою?

Вже минуло більше двох років з того часу, як представники однієї з найпотужніших у фінансово-промисловому світі фірми пробивають мури небажання, черствості та хуторянства владного бомонду Чернігівщини.

Мова йде про намір відомого фінансового холдингу «Сімент» увійти зі своїми чверть мільярдними інвестиціями на депресивну землю Новгород-Сіверського краю. 13 цементних підприємств фірми «Сімент» вже працюють у Франції, Іспанії, Туреччині, Єгипті та інших країнах світу.

Більше двох років тому виникла ідея побудувати у Новгород-Сіверську потужний сучасний цементний завод на базі традиційної сировини – крейди. Це б створило робочі місця для місцевої молоді і повернуло б на рідну землю тисячі заробітчан, які поневіряються по різних містах України та за кордоном.

Крім того фірма «Сімент-цемент» обіцяла не просто збудувати промисловий об’єкт, а й підняти занедбану соціальну базу: садочки, житлові будинки, сферу обслуговування, дороги. А поруч з відкритим заводом можна було б побудувати підприємства по виготовленню плитки, залізо-бетонних конструкцій, блоків.

Але швидко казка мовиться, та не швидко діло робиться. Втілити в життя проект виявилось не просто, і вже на кілька років затягнулось протистояння тих, хто хоче будувати і тих, від кого залежить останній підпис.

Екологія чи робочі місця?

Спершу проект підтримало керівництво області і району. У Червні 2006 року до Новгород-сіверського з’їхались чиновники з облдержадміністрації на чолі з тодішнім губернатором М.Лавриком. Провели у місті знакову нараду, на майбутній буд майданчик з’їздили, попідписували різні папери по строкам проходження робіт на етапі погоджень і дозволів.

Але потім змінилось керівництво ОДА і більш прохолодним стало ставлення до будівництва заводу. Восени 2007 року сесія Чернігівської облради завалила виділення двох десятків гектарів землі під майданчик будівництва і зачекала від інвестора комплексу заходів з громадських слухань.

З’явилися розмови про хмари цементної пилюки над Новгород-Сіверським, про шар цементного пилу на білизні, дахах та деревах, чиновники нібито стали піклуватися про екологічну ситуацію в області, тому і не підтримують цей проект.

Хоча, як стверджує Ахмед Макарі, генеральний директор ТОВ «Сімент-цемент», завод буде зведено за новітніми технологіями, тому великої шкоди екології він не завдасть. Є висновки за підписом головного санітарного лікаря України про те, що показники різних викидів, передбачені самою природою таких виробництв, на підприємстві не перевищують норму.

Жителі міста і сіл залишили більше двох з половиною тисяч підписів на підтримку будівництва. Бо вони зацікавлені у промисловому розвитку свого краю.

Натомість чиновники говорять про жалюгідний фінансовий стан районної економіки, про відсутність грошей у бюджеті, але аж ніяк не сприяють тим, хто готовий вирішити хоча б частину проблем.

Коментарі (4)

Подяка | 2008-08-28 22:54

Журналісту Вікторії Гаврик за справжню позицію журналіста. Тільки коментар ваш більш доречний в самій статті, щоб не виглядала вона, як заказуха

Вікторія Гаврик | 2008-08-28 12:01

Я
дякую за коментар. особисто мені не заплатили за цю статтю. моє завдання було адаптувати інформацію про цементний завод, надруковану у Новгород-сіверському виданні "Твоя газета". зараз я і сама бачу, що інформація ця дещо однобічна, і неозброєним оком помітно, чиї інтереси лобіюються. тому і стоїть знак питання в заголовку...

Я | 2008-08-27 23:26

При таком уровне корупции в нашей стране о каких санитарных висновках Вы ведёте речь милочка? Кому нужно, так называемое "народонаселение" и его экология. Главное - "выгодно подогнать" Ахмету Макарті наши природные ресурсы мела, получить за это откатики и глубоко плевать на всё. Вы смешные!!! Кто думает о какой то социальной сфере, о рабочих местах, о экологии... Вы что сегодня родились? Сколько Вам заплатили за эту статейку? Лично я не определился нужен ли этот завод в моём городе! На расстоянии 5км. как планировали - нет, километров за 30-40 ладно может быть, если роза ветров не будет дуть на город. Одним словом не так все просто. Предыдущая голова райдержадминистрации Черник вместе с Лавриком лоббировали этот проект всей душой. Просто так ли? Сомневаюсь! Веде есть мотивы и далеко не моральные!

Інформація | 2008-08-27 21:45

Ахмет Макарті і К до цього часу не представили цілісного проекту по будівництву та заходів поліпшення соціальної сфери в Н-Сіверському районі. А землі відчуджувати під пусті іноземні балачки негоже
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM