Останнє оновлення: 18:08 четвер, 16 січня
Україна / СОТ
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Наші сировари прагнуть до Європи
Наші сировари прагнуть до Європи

Наші сировари прагнуть до Європи

Продавати свою продукцію у Європі забажали дев’ять молокопереробних підприємств України. Серед них – і «Менський сир», що на Чернігівщині.

Очевидно, таким чином вступ України до Світової організації торгівлі відчують на собі й наші постачальники молока. Адже у такому разі кардинально ускладниться (читай – посуворішає) контроль за якістю зданого на підприємство молока.

Уже за три дні прибудуть із візитом-перевіркою представники місії FVO. Перевірятимуть, чи готові там дотримуватися необхідних стандартів протягом усього ланцюга: від вироблення і заготівлі сировини до випуску готової продукції.

А які вони, ті стандарти? Про це минулого вівторка йшла мова на всеукраїнському семінарі, що проходив на базі менської здравниці «Остреч». З’їхалися сюди представники підприємств, які пройшли суворий контроль Державного комітету ветеринарної медицини, розповів начальник районного управління державної ветеринарної медицини району Олександр Белашко.

Були присутні також представники робочої групи з координації дій щодо просування вітчизняної продукції тваринного походження на ринки країн Європейського Союзу.

Говорили, зокрема, і про загальні попередні результати перевірки молокопереробних підприємств органами ветеринарної медицини. Про європейське право у сфері якості та безпечності харчової продукції (що потрібно знати молокопереробним підприємствам у зв’язку із візитом представників місії FVO). Обговорювали, які ж саме вимоги можуть пред’явити представники цієї місії.

Представник Міністерства аграрної політики України Дмитро Микитюк поінформував про ситуацію у галузі молочного скотарства. А представник Державного комітету ветеринарної медицини Євген Джужа поділився знаннями щодо нових стандартів у процесі збирання та охолодження молока (за вимогами ЄС), доставки сировини на підприємство, про підготовку молокозбиральних пунктів та господарств населення до місії FVO.

Окремо йшла розмова про надання соціально спрямованих дорадчих послуг власникам особистих селянських господарств щодо роз’яснення вимог ЄС до якості та безпеки молока.

Учасники семінару відвідали молокоприймальний пункт у Стольному і підприємство «Менський сир».

А головне – неофіційно блукала у кулуарах така думка: у разі, коли молоко наших селян не відповідатиме вимогам ЄС, сировину у вигляді сухого молока завозитимуть із Білорусі. Для цього і молоковози не потрібні, і заготівельні пункти, і ще багато чого. От тільки як після цього проживуть жителі села? Це питання – до держави.

Ірина ПРИМАК, "Наше слово"

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новорічна локація у Чернігові

SVOBODA.FM